Aivar Linnamäe osalusega Apteekide Koostöö Hulgimüük lõpetab tegevuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Aivar Linnamäe osalusega Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ (AKH) teatas kolmapäeval, et lõpetab 1. novembrist tegevuse. Firmale kuulub praegu Eesti inimravimite hulgimüügiturust 22 protsenti.

Ettevõtte juhi Maikki Lemetti sõnul on tegemist omaniku otsusega. 31. oktoobrini jätkub ettevõtte tegevus tavapärasel viisil.

Maikki Lemetti ütles pressiteates, et AKH teeb omalt poolt kõik võimaliku, et tegevuse lõpetamine oleks võimalikult sujuv. "Tänan siiralt meie lojaalseid kliente, partnereid ja kolleege pikaajalise koostöö eest," lisas Lemetti.

AKH on Eesti turul tegutsenud alates 2004. aastast.

Kui AKH moodustas tänavu aasta alguse seisuga Eesti humaanravimite turumahust 22 protsenti, siis veel 29 protsenti moodustab Linnamäe vennale Margus Linnamäele kuuluv Magnum Medical OÜ ning samuti 29 protsenti Tamro Eesti OÜ.  

2020. aasta alguse seisuga oli Eestis 62 tegevusluba omavat ravimite hulgimüügiga tegelevat ettevõtet, kellest kolmel oli õigus müüa vaid veterinaarravimeid. Inimeste raviks mõeldud ravimeid müüsid mullu apteekidele 30 ravimite hulgimüügi õigust omavat ettevõtet.

Sotsiaalministeerium saatis mõned nädalad tagasi konkurentsiametile palve uurida, milliste hindadega teevad vendade Margus ja Aivar Linnamäe firmad ravimite hulgimüügiturul tehinguid ning kas neil on turgu valitsev seisund.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: