Kohtunik: tippsportlaste dopingutarvitamine on tugeva avaliku huvi küsimus

Janek Laidvee.
Janek Laidvee. Autor/allikas: ERR

Tippsportlaste dopingutarvitamine on väga tugeva avaliku huvi küsimus, selgitas Tallinna halduskohtu kohtunik Janek Laidvee, kelle otsuse alusel treener Mati Alaveri kriminaaltoimik pärast pikka vaidlust suures osas avalikuks sai.

"Leidsin, et kinnine istung ei tähenda avalikkuse juurdepääsu piiramist toimikule," selgitas Laidvee ETV hommikusaates "Terevisioon".

Samuti ei pädenud Laidvee sõnul väited delikaatsetest isikuandmetest ja avalikustamist takistavatest menetlustest välismaal, millele maakohtu kohtunik oli toimiku salastamisel toetunud.

"Minu meelest selliseid takistusi ei olnud," ütles Laidvee.

"Küsimus tippsportlaste dopingutarvitamisest on väga tugeva avaliku huvi küsimus, seega pelgalt delikaatsete isikuandmete pinnal toimiku varjamine oli vale," lisas ta.

"Kohtulahend peaks olema reeglina avalik, aga antud juhul oli ka see kärbitud," märkis Laidvee. Kohus tegi ka selle tervikuna avalikuks.

"Põhiseadus ütleb, et kohtuotsus kuulutatakse avalikult, mis tähendab, et ka kohtulahend peab olema kätteasaadav, välja arvatud väga kaalukatel põhjustel," selgitas Laidvee.

Õiguslik vaidlus tekkis sellest, kas kinnine istung tähendab, et pärast otsust ei pääse ka toimikule ligi. Seadusandja on jätnud selle lahtiseks.

Rahvusringhääling kaebas Alaveri toimiku salastamise kohtusse. Riigikohus osutas, et vaidlus lahendada on halduskohtu roll, kes ka lõpuks tegi sisulise lahendi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: