Vesterbacka leidis oma tunneliplaanile veel ühe tugibaasi

Peter Vesterbacka tutvustamas Tallinnas tunneliprojekti
Peter Vesterbacka tutvustamas Tallinnas tunneliprojekti Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna-Helsingi tunnelit kavandav Soome ettevõtja Peter Vesterbacka nimetas veel ühe paiga, kust kaevamist alustades võiks tunneli kiiremini valmis saada.

Vesterbacka sooviks tunneli kaevamisel kasutada ka Helsingi lähistel paiknevat ja tunneli marsruudile jäävat Rysäkari saart. Koos sellega võiks tunneli rajamisel kokku liikuma hakata kaheksas suunas, kirjutab ajaleht Helisingin Sanomat.

Tunnel hakkaks kulgema Helsingi Vantaa lennujaamast Espoo Keilaniemi kaudu Tallinna Ülemiste lennujaamani ning kui lisaks nendele saaks hakata kaevama ka kahest suunast Rysäkarilt ja Tallinna lähistele rajatavalt tehissarelt, annaks see protsessile kiirust juurde.

"Vajame tunneli kiiremaks valmisehitamiseks mitmeid lähtekohti," ütles Vesterbacka. "Nii saaksime tunneli füüsiliselt kahe aastaga valmis teha," lisas ta.

Administratiivselt Helsingi alla kuuluv ligi kümne hektari suurune Rysäkari paikneb mandrist umbes viie kilomeetri kaugusel. Vene tsaaririik on seda kasutanud sõjalisel otstarbel ning varasemalt on seepärast saare nimeks olnud ka Ryssänkari.

Saare praegune omanik Tom Kaisla soovib tunneliehitusel maa peale toodavat materjali kasutada täitepinnasena, et oma saart laiendada ja sinna külalissadama, hotellid ja elumajad ehitada.

Vesterbacka sõnul võiks aga täitepinnasest ka eraldi viieruutkilomeetrise tehissaare ehitada ning sinna mahuks elama kuni 50 000 inimest.

"Peteril on plaan luua pilvelõhkujatega luksussaar. Seal oleksid klaaspaleed ja Las Vegas. Mul seevastu on teine plaan, (Stockholmi lähistal asuva vanade traditsiooniliste hoonetega - toim.) ​​Sandhami küla, saarestiku küla," rääkis Kaisla lehele.

Kui tunnel valmis saab, võiks Rysäkarile tulla ka peatus, kus kahe lennujaama vahel liikuvad inimesed võiksid ööbida ja sealseid võimalusi nautida, leidis Kaisla: "Tunnel ühendab kahte lennujaama. Kui keegi lendab Tallinna lennujaama ja järgmine päev on tal vaja olla Helsingi lennujaamas, võib reisija tulla mööda tunnelit ööseks meie hotelli ja õhtul kaunist meremaastikku vaadata."

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: