EL-i liidrid leppisid kokku sanktsioonides Lukašenko vastu

{{1602503220000 | amCalendar}}
Foto: ITAR-TASS

Euroopa Liidu välisministrid leppisid esmaspäeval kokku sanktsioonide kehtestamises Valgevene autoritaarsele presidendile Aleksandr Lukašenkole.

Lukašenko lisatakse nimekirja, kus praegu on juba 40 tema režiimi liiget nende rolli eest tõenäoliselt võltsitud 9. augusti presidendivalimistel, mis ta võimule tagasi tõid. 

"Oluline tulemus! EL-i välisministrid saavutasid poliitilise kokkuleppe Aleksandr Lukašenkale sanktsioonide kehtestamises," teatas Eesti välisminister Urmas Reinsalu.

"Need sanktsioonid tähendavad eelkõige sissesõidu ja teatud finantskeelde Euroopa Liidu poolt vaadatuna. Aga kahtlemata need on käsitletavad ennekõike, kui poliitiline seisukohavõtt Lukašenko isiku suhtes. Ja ma arvan, et ka Valgevene ühiskonnas tõlgendatakse seda sellisena, et Euroopa Liit on otsustanud astuda järsemaid samme Valgevene võimude suunal," rääkis välisminister "Aktuaalsele kaamerale".

Reinsalu sõnul saavutasid välisministrid ka kokkuleppe, et Venemaa ametnikele kehtestatakse sanktsioonid seoses Aleksei Navalnõi mürgitamisega

"See on positiivne tulemus. Euroopa Liidus suutsime kokkuleppele jõuda ning Eesti toetas aktiivselt mõlemat otsust!" lisas minister.

"Uute nimede lisamine nimekirja, mille Euroopa Liidu Nõukogu oma viimasel kohtumisel kinnitas, on vastus Valgevene olukorrale. Eile, pühapäeval, nägime taas, kuidas meeleavaldajate vastu kasutati karmi ja ebaproportsionaalset jõudu. Valgevene ametivõimudelt pole tulnud ühtki signaali, mis kutsuks mis tahes liiki kõnelustele. Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsiooni missiooniga ei olda nõus," sõnas Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell.

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: