Prantsusmaal tappis kurjategija Muhamedi pilapilte näidanud õpetaja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1602877140000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/Charles Platiau

Pariisi eeslinnas lõikas ründaja reedel kõri läbi õpetajal, kes oli näidanud klassile pilapilte prohvet Muhamedist, Prantsuse politseinikud lasid kurjategija kinnipidamiskatsel maha, teatas prokuratuur.

Prantsuse terroritõrjeprokuratuuri andmeil uurivad nad rünnakut, mis leidis aset kella viie paiku õhtul Pariisi läänepoolse eeslinna Conflans Saint-Honorine'i kooli juures. 

Politseiallikate andmeil oli ohver ajalooõpetaja, kes oli hiljuti arutanud klassis prohvet Muhamedi karikatuuride teemat. 

Ründaja karjus politseinikele vastu astudes "allahu akbar" ("jumal on suurim"), teatas politseiallikas. Seda fraasi kuuleb sageli džihaadirünnakute ajal. 

Prokuratuuri sõnul käsitlevad nad juhtumit terroriorganisatsiooniga seotud mõrvana.

Süüdistused on sarnased nendega, mis esitati möödunud kuul 25-aastase pakistanlase vastu, kes vigastas lihakirvega kaht inimest, et kätte maksta prohvet Muhamedi kujutavate pilapiltide avaldamise eest satiirilises nädalakirjas Charlie Hebdo. Ründaja vigastas tõsiselt kaht teleproduktsioonifirma töötajat, kelle kontor oli samas hoones, mida kasutas omal ajal Charlie Hebdo. Mõlemad jäid ellu. 

Rünnak leidis aset kolm nädalat enne seda, kui astuvad kohtu ette 2015. aasta Charlie Hebdo ja juudi ostukeskuse rünnaku kaasosalised. Tollased kolme päeva vältel 17 inimese elu nõudnud rünnakud andsid märku islamistliku vägivalla tõusust, mis on Prantsusmaal seni nõudnud 250 inimese elu.

Kohtuistung on vallandanud üle kogu Prantsusmaa ulatuslikke proteste Charlie Hebdo ja Prantsuse valitsuse vastu.

Reageerisid president ja siseminister

Korrakaitsjad saabusid reedel sündmuskohale pärast seda, kui olid saanud telefonikõne kahtlasest kooli kõrval uitavast mehest, märkis politseiallikas. 

Seal leidsid nad surnukeha ja nägid kahtlast noataolise relvaga meest, kes neid ähvardas, kui nad teda kinni võtta püüdsid.

Politsei avas kahtlusaluse pihta tule ning ta sai raskelt vigastada, ütles asjaga kursis allikas. Hiljem mees suri saadud vigastustesse. 

Sündmuspaigale tuli ka pommirühm, kuna kahtlustatakse, et ründajal oli pommivöö.

Siseminister Gerald Darmanin, kes on visiidil Marokos, teatas, et naaseb viivitamatult Pariisi.

Siseministeeriumi loodud kriisirühmaga liitub ka president Emmanuel Macron.

Rünnakus kahtlustatakse tšetšeeni noorukit

Prantsusmaa kohtuallika andmetel kahtlustatakse rünnakus 18-aastast noormeest, kes sündis Moskvas ning oli Tšetšeeni päritolu.

Lisaks on politsei kinni pidanud veel viis inimest, kellest kaks on ühe koolilapse vanemad. Kokku on vahi all üheksa inimest.

Kaks kinnipeetud lapsevanemat ilmutasid allika sõnul rahulolematust õpetaja otsusega karikatuure näidata. Teised kinnipeetud on kahtlusaluse sotsiaalsesse ringi kuuluvad inimesed, mitte tema pereliikmed.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: