Otse kell 14.15: kolme mere virtuaalne tippkohtumine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kolme mere tippkohtumine: Bulgaaria president Rumen Radev, Eesti president Kersti Kaljulaid ja Poola president Andrzej Duda Autor/allikas: Kersti Kaljulaidi Facebook

Esmaspäeval korraldab Eesti virtuaalse kolme mere tippkohtumise, kus osalevad üle veebi mitmed Ida- ja Kesk-Euroopa riigipead: Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier ning USA välisminister Mike Pompeo. Tallinnasse tulevad kohale Poola president Andrzej Duda ja Bulgaaria president Rumen Radev. ERR-i portaal näitab kohtumist otseülekandes.

 

President Kersti Kaljulaidi sõnul aitab kolme mere algatus vähendada meie regiooni investeeringute puudujääki ning võimaldab meil seda ühiselt turundada kui Euroopa kõige kiiremini kasvavat regiooni.

Tippkohtumisel on kaks osa: kõrgetasemeline tippkohtumine, milles osalevad 12 kolme mere riigipead või riikide esindajad ning millega liituvad ka Saksamaa liidupresident Frank-Walter Steinmeier, Ameerika Ühendriikide riigisekretär Mike Pompeo ja Euroopa komisjoni asepresident Margrethe Vestager. Töösessioonil osalevad Eesti, Poola, Rumeenia, Läti, Ungari, Sloveenia ja Leedu riigipead.

Ürituse teine pool on kõigile huvilistele avatud veebifoorum, kus arutletakse Kolme mere piirkonna energia, transpordi ning digitaristu rahastamise ning energia ja transpordisektori digitaliseerimise üle. Üritusel lansseeritakse ka Kolme mere piirkonna targa ühenduvuse tervikkäsitlus, mis on valminud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi vedamisel ning millest soovitakse kujundada standard piiriüleste nutikate taristuprojektide planeerimisel. Ekspertteadmisi lisavad Google ja McKinsey.

Otseülekande avab tipp-poliitikute arutelu Kolme mere algatuse ning regiooni tuleviku üle, mida modereerib Gideon Rachman Financial Times'i välistoimetusest. Otseülekanne jätkub ettekannete ja aruteludega rahvusvaheliste taristuprojektide rahastamisest ning päeva kolmas plokk keskendub targale ühenduvusele, kus pakutakse välja viise energia ja transpordisektori taristu digitaliseerimiseks, et soodustada innovatsiooni ja taristute senisest tõhusamat kasutamist. Üritusel kõneleb ka Ameerika Ühendriikide energiaminister Dan Brouillette ning mitmed teised ministrid ning äriliidrid.

Kolme mere algatus toob kokku 12 Euroopa Liidu riiki, mis jäävad Aadria mere, Läänemere ja Musta mere vahele  Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari. Olulised partnerid on Euroopa Liit, Ameerika Ühendriigid ja Saksamaa.

Kohtumise täpsem kava on leitav siit.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: