Linnamäe UP Invest ühineb emaettevõttega, Nuutmann lahkub ettevõttest

{{1603109280000 | amCalendar}}
Foto: Aurelia Minev/ERR

Margus Linnamäe meelelahutus-, ravimi- ja meediaäris tegutsev UP Invest OÜ on 18. oktoobri seisuga äriregistrist kustutatud. Ettevõte teatas, et ühineb emaettevõttega MM Grupp ja jätkab tegutsemist MM Grupp OÜ nime all.

UP Investi juhatuse liige Sven Nuutmann on otsustanud ettevõttest lahkuda ja võtta vastu uued väljakutsed väljaspool kontserni, teatas samasse gruppi kuuluv BNS.

Kolmeliikmelisena jätkavasse MM Grupp OÜ juhatusse kuuluvad esimehena Margus Linnamäe ja liikmetena Kristel Volver ja Margus Kähri. 

Esmaspäeval teatas UP Invest, et loob teleäri arendamiseks uue ettevõtte ja teleärisse lisanduvad strateegiliste partneritena telemeedia eksperdid Jüri Pihel ning Risto Rosimannus.

UP Invest teenis ülemöödunud aastal kasumit 11,3 miljonit eurot, ettevõtte alla kuulusid kõik Linnamäega seostatavad ärid – Postimees Grupp, apteegiäri, Apollo raamatupoed ja kinod.

UP Invest kuulus Margus Linnamäele aastaid läbi Hollandis registreeritud valdusettevõtte MM Holdings B.V. Alates 2018. aasta lõpust kuulus ettevõte otse suurosaniku Linnamäe ja äripartneri Ivar Vendelini MM Grupp OÜ-le, mis on registreeritud Eestis.

UP Investi alla kuuluvad sellised ettevõtted nagu Apollo Group, IM Arvutid, AS Magnum, Skeleton Technologies, Postimees Grupp Kroonpress, Apollo Film Productions, Liivimaa Lihasaaduste Wabrik, Linnamäe Lihatööstus jt.

Nuutmann: minu soov ettevõttest lahkuda oli eraldiseisev

Nuutmann ütles ERR-ile, et ettevõttest lahkumine on tal juba mõnda aega kaalumisel, ettevõtete ühinemisega see tema sõnul seotud pole.

"Eks ma olen ju kuus ja pool aastat seal teinud väga palju erinevaid asju, kõige suuremaid tegevused said ka ära mainitud, endise Eesti Meedia, Postimees Grupi kokku integreerimine. Oli seal teisigi suuri protsesse nii nagu sai tegeletud poolteist aastat tagasi kuulutusteportaalide müügi osas sai oma oluline panus antud. Seal oli palju ägedaid perioode, tundsin, et nüüd on see hetk, kus on mõistlik edasi liikuda. Ettevõtete ühinemisega need sattusid pigem ühele ajale. Põhimõtteliselt see otsus oli siin mõnda aega ja joon alla tõmmata ja liikuda uuest aastast uutesse tegevusvaldkondadesse," rääkis ta.

"Tegelikult ju midagi ei likvideeritud, ettevõtted ühinesid. Aga pigem ma ka ise juhustesse väga palju ei usu, aga ajastus on pigem juhuslik, minu soov lahkuda ettevõttest oli eraldiseisev sellest, et need ettevõtted omavahel kokku pandi," lisas Nuutmann.

Nuutmanni sõnul ei ole tal kindlaid plaane, vaid soovib edaspidi tegutseda ettevõtlusega, seda küll aga alles järgmisest aastast. "Eks ma vaatan erinevaid võimalikke projekte, kus on võimalik osaleda ka siis kaasinvestorina või kaasosanikuna. Eks on segased ajad ja kindlasti on tekkimas huvitavaid projekte. Ei välista midagi ka nullist ehitamast," ütles ta.

Nuutmann märkis, et MM grupi juhatus jätkab tõenäoliselt kolmeliikmelisena ning talle ei ole omanike edasised plaanid teada. "Omanike jaoks ei olnud minu lahkumine nii pikalt ette teada kui tänane uudis, et eks see otsus kas keegi tuleb juurde või ei tule, see lähiajal neil endal sünnib," lisas ta.

Nuutmann küll nentis, et UP Investi ja MM Grupi ühinemise plaan ei ole uus, kuid ta ei ole enam positsioonis, kus kommenteerida selle tagamaid.

UP Invest on äriregistrist kustutatud. Autor/allikas: Kuvatõmmis.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: