Linnamäe äripartner omandas osaluse mitmes tuntud söögikohas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Margus Linnamäe toitlustusäride reklaam talle kuuluvas Postimehes. Autor/allikas: kuvatõmmis

Suurettevõtja Margus Linnamäe äripartner Ivar Vendelin omandas osaluse mitmes söögikohas.

Maikuus, kui kõik söögikohad ägasid koroonapiirangutest tulenenud käibe ärakukkumise käes, vahetas mitu neist ka omanikku.

Äriregistri andmetel omandas Ivar Vendelin möödunud aasta 11. mail 34-protsendilise osaluse OÜ-s McKenzie Invest, mis peab mitmeid etnilisi söögikohti, nagu Chopsticks, Chi ja Little India.

Täpsemalt on Chopsticksi pidajana märgitud restorani kodulehel lisaks OÜ-le McKenzie Invest veel OÜ Asian Food. Ka sellest kuulub 55,32 protsenti Ivar Vendelinile.

Ivar Vendelin on suurärimees Margus Linnamäe äripartner, kellele kuulub 20-protsendiline osalus Linnamäe kontsernist MM Grupp, millele kuulub rida tuntud ettevõtteid, nagu ravimite hulgimüügifirma Magnum, Apollo kino- ja raamatupoodide kett, Postimees Grupp, kirjastus Kroonpress, Linnamäe Lihatööstus, PetCity lemmikloomapood, aga ka restoranikett Vapiano, KFC jpm.

Nüüdsest reklaamib Linnamäele kuuluv Postimees oma söögikohti Vapianot ja KFC-d samas reklaamis koos Chopsticksi, Chi ja Little Indiaga.

Ivar Vendelin ei soostunud ERR-ile restoranides osaluse ostmist kommenteerima, nimetades seda tavapäraseks äritegevuseks. Seetõttu ei saanud ERR ka küsida, kas Vendelin esindab ettevõttes MM Grupi ja Margus Linnamäe huve.

Chopsticksi, Chi ja Little India omanikfirma McKenzie Invest 50-protsendiline osalus kuulub Tara Chand Thakurile ja 16-protsendiline osalus Toomas Kruusile (alates 2012. aastast). Viimased kaks kuuluvad ka ettevõtte juhatusse, neist Thakur alates ettevõtte asutamisest aastal 2003, Kruus 2007. aastast.

Vendelin omandas osaluse OÜ-lt Laineharjal, mille omanik on Urmas Toome. Toome ettevõttele kuulus 34-protsendiline osalus OÜ-s McKenzie Invest aastatel 2018-2020.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: