Ööpäevaga lisandus 44 koroonapositiivset, nakatumisnäit kerkis taas

Koroonatestimine piiril.
Koroonatestimine piiril. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäeval Eestis tehtud 1651 koroonatestidest osutus positiivseks 44. Viimasel nädalal langenud Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta kerkis kolmapäeval päev varasemaga võrreldes ja on nüüd 36,72.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 27 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 13 ja Tartumaale, Pärnumaale ning Võrumaale üks. Ühel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Haigestumus maakonniti

Tallinna lisandus 24 uut nakatunut. Harjumaa ühe juhtumi puhul on tegemist varasema haigestunu lähikontaktsega. Üks juhtum toodi sisse Prantsusmaalt. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kaheksat kollet: ühe töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus inimest, neljandas töökoha koldes on kuus nakatunut ning viiendas töökoha koldes viis inimest. Kolmapäeva hommikul lisandunud teises kooli koldes on viis haigestunut.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on 1436 inimest, kellest 232 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud kahe juhtumi puhul toimus nakatumine hooldekodus, ühel juhul töökohas, ühel juhul koolis ja kuuel juhul läbi tuttavate- või perekontakti. Kaks juhtumit on sisse toodud Venemaalt. Ühe nakatumise asjaolud on veel selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 760 inimest, kellest on haigestunud 152.

Võrumaale lisandunud nakatunu haigestus perekontakti tõttu. Rahvastikuregistri järgi Tartumaale lisandunud juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 474 inimest, kellest 57 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega.

Pärnumaale lisandunud juhtum on seotud nakatumisega perekontakti kaudu. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 66 inimest, kellest 18 on haigestunud.

Haiglaravi vajab 29 patsienti

21. oktoobri hommiku seisuga viibib haiglas 29 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti kaks inimest. Tervenenud on 3334 inimest.

Eestis on kokku tehtud üle 246 000 esmase testi, nendest 4171 ehk 1,69 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: