Leedu valitsus kehtestas tosinas omavalitsuses ranged piirangud

Foto: EBU/ERR

Leedu valitsus otsustas kolmapäeval kuulutada ranged piirangud välja veel 12 omavalitsuses. Karantiin algab 26. oktoobri keskööst ja kestab 4. novembri keskööni.

Tervishoiuminister Aurelijus Veryga nimetas karantiini alla minevad omavalitsused: Elektrenai, Joniškise, Jurbarkase, Kelme, Klaipeda, Kretinga, Marijampole, Pasvalyse, Plunge, Skuodase, Šiauliai ja Švencionise rajoon.  

Ministri ettepanekul piiratakse seal reisijate hulka ühissõidukites, keelatakse rühmadena kogunemised, nõutakse üksteisest kahe meetri kaugusele hoidmist (matused välja arvatud arvatud), kõigilt kuuest eluaastast vanematelt nõutakse maskide kandmist avalikes ruumides, maha arvata puuetega inimesed ja söömine toitlustusasutuses.

Riigi- ja omavalitsuasutuste ning ettevõtete töö tuleb muuta võimalust mööda kaugtööks, kaubandus ja teenindusettevõtetes tuleb piirata kundede hulka.

Raviasutus ei tohi külastada 14 eluaastast vanemad isikuid välja arvatud raskesti haigeid ja sünnitanuid, ei lubata ka sotsiaalhoolekandeasutustesse.

Usuühingutel soovitatakse teenistusi pidada suuremate kogunemisteta või need sootuks ära jätta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: