Ööpäevaga andis 76 inimest positiivse koroonatesti

Maski kandimsele ja distantsi hoimisele ärgitav reklaam Tallinnas
Maski kandimsele ja distantsi hoimisele ärgitav reklaam Tallinnas

Möödunud ööpäeval Eestis tehtud 1499 koroonatestist osutus positiivseks 76. Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 36,72, selgub terviseameti andmetest.

Kõige rohkem uusi nakatunuid – 49 – tuvastati Harjumaal, Ida-Virumaale lisandus 11 uut koroonapositiivset, viiel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Pärnumaale lisandus kolm, Jõgevamaale kaks, Raplamaale kaks, Valgamaale kaks ning Saaremaale ja Tartumaale üks uus kinnitatud nakkusjuht.

Haigestumus maakonniti

Tallinna lisandus 42 uut nakatunut. Harjumaa juhtumite puhul on 17 juhul tegemist varasema haigestunu lähikontaktsetega. Ühel juhul toodi viirus sisse Venemaalt. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada üheksat kollet: ühe töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Ühes kooli koldes on kuus inimest, neljandas töökoha koldes üheksa nakatunut ning viiendas töökoha koldes kuus inimest. Teises kooli koldes on viis haigestunut. Neljapäeva hommikul lisandus peokolle, kus on seitse inimest.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on 1521 inimest, kellest 258 on haigestunud.


Ida-Virumaale lisandunud juhtumite puhul toimus nakatumine kolmel juhul töökohas, ühel juhul lasteaias ja neljal juhul läbi tuttavate või perekontakti. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel selgitamisel. Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 690 inimest, kellest on haigestunud 129.

Jõgevamaale lisandunud nakatunud haigestusid perekontakti tõttu. Tartumaa nakatunu haigestus läbi töökontakti. Üks Valgamaa nakatunu sai viiruse perekontakti kaudu ning üks Valgamaale lisandunud juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 406 inimest, kellest 56 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega.

Pärnumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist nakatumisega läbi tuttava, kahe nakatumise asjaolud on veel selgitamisel. Saaremaa juhtumi nakatumise asjaolud on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 80 inimest, kellest 20 on haigestunud.

Haiglaravi vajab 32 patsienti

22. oktoobri hommiku seisuga viibib haiglas 32 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti üks inimene. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 71 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

22. oktoobri seisuga on tervenenud 3366 inimest.

Eestis on kokku tehtud üle 248 000 esmase testi, nendest 4247 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: