Ansip ja Paet valiti Euroopa Parlamendis komisjonide aseesimeesteks

EP saadikud Andrus Ansip ja Urmas Paet.
EP saadikud Andrus Ansip ja Urmas Paet. Autor/allikas: Mirko Ojakivi

Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikud Andrus Ansip ja Urmas Paet said esmaspäeval oma valdkonna komisjonide aseesimeesteks.

Ansip valiti europarlamendi siseturu- ja tarbijakaitsekomisjoni (IMCO) aseesimeheks, Paet väliskomisjoni (AFET) aseesimeheks. Mõlemad Eesti saadikud kuuluvad Reformierakonda ning on Euroopa Parlamendis suuruselt kolmanda poliitilise jõu, liberaalse Uueneva Euroopa fraktsiooni liikmed.

Siseturu- ja tarbijakaitsekomisjoni kuulub 45 liiget. Komisjoni esimeheks valiti Anna Cavazzini (Rohelised/ Saksamaa).

Väliskomisjon on Euroopa Parlamendi üks suuremaid komisjone, kuhu kuulub 71 liiget. Komisjoni esimees on David McAllister (EPP/ Saksamaa). Väliskomisjoni kuuluvad Eestist ka sotsiaaldemokraat Sven Mikser ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Jaak Madison.

Euroopa Parlamendil on 20 alalist komisjoni. Komisjonid menetlevad seadusandlikke ettepanekuid, esitavad muudatusettepanekuid täiskogule ja nimetavad läbirääkimisrühma, kelle ülesanne on pidada liikmesriikide valitsusi esindava EL-i Nõukoguga läbirääkimisi õigusaktide üle.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: