Viimase ööpäevaga lisandus 82 koroonapositiivset

{{1603960620000 | amCalendar}}
Viru vangla.
Viru vangla. Autor/allikas: SCANPIX/ÕHTULEHT/Martin Ahven

Viimase ööpäeva jooksul tehtud 1734 koroonaproovist osutus positiivseks 82. Lisaks Viru vangla koldele levib viirus enim Tallinnas.

ERR-ile teadaolevalt tuvastati 26 juhul viirusekandjad Viru vanglas, kuid vaid 17 neist on arvestuslikult Ida-Virumaa all, sest haigestunute statistika käib sissekirjutuse alusel.

Viimase ööpäeva nakatunutest tuvastati 44 Harjumaal (neist 34 Tallinnas), 17 Ida-Virumaal, kolm Raplamaa, kaks Viljandimaal, üks Tartumaal, Läänemaal, Valgamaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Pärnumaal ja Võrumaal. Teadmata päritoluga on kaheksa nakatunut, mis reeglina viitab välismaalastele.

Kuue Harjumaa juhtumi puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega. Neli Harjumaa juhtumit on sisse toodud Venemaalt, Belgiast ja Horvaatiast. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 2300 inimese, kellest 413 on haigestunud.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 12 kollet: esimese töökohakoldega on seotud 42, teise töökohakoldega kaheksa ning kolmandas töökohakoldes on kaheksa haigestunut. Perekonnakoldes on viis inimesest. Esimeses koolikoldes on kuus ja teises koolikoldes on viis haigestunut. Neljandas töökohakoldes on kümme nakatunut ning viiendas töökohakoldes kuus inimest. Kuuendas töökohakoldes on kaheksa haigestunut. Hooldekeskuse koldes on 32 inimest. Peokoldes on 17 inimest. Neljapäeval lisandus seitsmes töökohakolle, kus on kuus inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 700 inimese, kellest haigestunud on 134.

Eelmise ööpäevaga lisandus 26 Viru vangla kinnipeetava testitulemus, värskes üldstatistikas kajastub neist kaheksa, sest kõik Viru vangla positiivsed proovid pole veel infosüsteemi lisatud. Kuuel juhul nakatuti Ida-Virumaal pere või tuttavate kaudu, ühel juhul saadi nakkus läbi töökontakti ja üks juhtum toodi sisse Venemaalt.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 11 aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 36 ja teise kooli koldega üheksa inimest. Meelelahutusasutuse koldega on seotud kümme haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest ja lasteaia koldes kuus. Narva-Jõesuu töökoha koldes on üheksa inimest. Vanglakoldes on kokku 31 inimest.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 300 inimese, kellest 46 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Jõgevamaale, Valgamaale ja Võrumaale lisandunud juhtumite puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega. Viljandimaa uued juhtumid on samuti varasemate nakatunute lähikontaktsed. Tartumaa ja Põlvamaa juhtumite nakatumiste asjaolud veel selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 180 inimese, kellest 38 on haigestunud. Pärnumaa uu juhtumi puhul saadi nakkus läbi perekontakti. Läänemaa nakatumise asjaolud on veel selgitamisel.

Haiglaravil on 34 inimest, neist üks on juhitaval hingamisel.

Eesti nakatumisnäit 100 000 elaniku kohta kahe nädala jooksul tõusis 52,07-ni.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: