Ööpäevaga lisandus 101 koroonapositiivset

{{1604046900000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testide analüüsimine laboris.
Koroonaviiruse testide analüüsimine laboris. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Möödunud ööpäevaga lisandus Eestis 101 koroonapositiivset, viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on nüüd 56,81 (neljapäeval 52,07).

Möödunud ööpäevaga tehti 1517 koroonatesti, neist positiivse tulemuse andsid 101. Positiivsete testide osakaal oli seega ligi 6,7 protsenti.

Enim nakatunuid lisandus taas Harjumaale (sh Tallinn), kus koroonaviirus diagnoositi 67 inimesel. Ida-Virumaale lisandus üheksa nakatunut.

Tartumaale ja Hiiumaale lisandusse mõlemasse kolm, Pärnumaale ja Lääne-Virumaale mõlemasse kaks nakatunut. Üks nakatunu lisandus Raplamaale, Jõgevamaale ja Järvamaale. Teadmata ehk sissekirjutuseta oli 12 nakatunut.

Nakatumine maakonniti

Harjumaa juhtumitest 53 laekusid Tallinna. Viie Harjumaa juhtumi puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega, ühe juhtumi puhul on viirus sisse toodud Ukrainast. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2500 inimest, kellest 515 on haigestunud. Kokku on põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas 14 kollet: ühe töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Ühes kooli koldes on kuus ja teises kooli koldes viis haigestunut. Neljandas töökoha koldes on kümme nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Peokoldes on 17 inimest. Kuuendas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Hooldekeskuse koldes on 32 inimest. Seitsmendas töökoha koldes on kuus inimest. Reedel lisandus veel kaks kollet – kaheksas töökoha kolle viie nakatunuga ja spordikolle viie inimesega.

Eelmise ööpäevaga lisandus 13 Viru vangla kinnipeetava testitulemus, nende hulgas ka kaks rahvastikuregistri järgi Lääne-Virumaale laekunud tulemust. Muudel juhtudel nakatuti Ida-Virumaal viiel juhul pere või tuttavate kaudu, kahel juhul saadi nakkus läbi töökontakti, ühel juhul hoolekandeasutuses, ühel juhul toodi viirus sisse Rootsist ja ühe juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on kümme aktiivset kollet: Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega on seotud kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 36 ja teise kooli koldega üheksa inimest. Meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest ja lasetaia koldes kuus. Narva-Jõesuu töökoha koldes on kümme inimest. Vangla koldes on 55 isikut (statistikasse pole jõudnud 18).

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 900 inimest, kellest haigestunud on 144.

Tartumaale lisandunud juhtumite puhul oli kahel juhul tegemist lähikontaktiga varasemate nakatunutega, ühel juhul oli tegemist nakatumisega läbi töökontakti. Valgamaale lisandunud juhtumi puhul toodi nakkus sisse Venemaalt.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 300 inimese, kellest 48 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Hiiumaa kolm juhtumit said kõik nakkuse samalt ürituselt. Pärnumaa üks juhtum toodi sisse Taanist ja teine nakatus läbi töökontakti. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 250 inimese, kellest 44 on haigestunud.

Haiglaravil on 40 inimest, ööpäev varem oli neid 34. Neist juhitaval hingamisel kolm patsienti, ööpäev varem oli üks.

Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on nüüd 56,81. Maakonniti on see kõrgeim Raplamaal, kus näitaja on 111,2. Ida-Virumaa näitaja on 97,6 ja Harjumaa oma 66,1.

Eestis on kokku tehtud üle 259 000 esmase testi, nendest 4 771 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonaviirus on nõudnud Eestis 73 inimese elu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: