Norra riiklik investeerimisfond ei leia sobivaid roheprojekte

Päikesepatareide park.
Päikesepatareide park. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Norra nafta- ja gaasituludest loodud investeerimisfond, mis on maailma suurim riskifond, tunnistab, et ei leia sobilikke taastuvenergia projekte, kuhu raha paigutada.

"Meie senise kogemuse kohaselt on turul palju investoreid, kes otsivad selliseid investeerimisvõimalusi ning seepärast ei ole nende hinnastamine meie jaoks alati atraktiivne," ütles fondi tegevjuht Nicolai Tangen Norra parlamendi ees esinedes.

"Need investeeringud peavad vastama samadele riski ja tulususe nõuetele, mis fondi muud investeeringud. Lähiajal sellistyele nõuetele vastavate projektide leidmine saab olema keeruline," lisas Tangen.

Märtsis teatas 1,1 triljoni dollari (940 miljardi euro) suurune fond, et otsib investeerimisvõimalusi umbes 100 miljardile Norra kroonile (9,25 miljardile eurole) börsil noteerimata rohe-energia ettevõtetesse aastatel 2020-2022. Eelkõige otsitakse osalusi Euroopas ja Põhja-Ameerikas käivitatavatesse tuule- ja päikseparkidesse. Selliseid investeerimisvõimalusi hakkas otsima töörühm, mida juhib fondi eelmine tegevjuht Yngve Slyngstad.

Fond sai õiguse investeeringuteks mittenoteeritud ettevõtetesse pärast tuliseid vaidlusi Norra poliitikute vahel.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: