Narva linnapea kurdab, et tema eelkäija ei võta teda ministeeriumi nõunikuna jutule

{{1604478360000 | amCalendar}}
Narva linnapea Aleksei Jevgrafov.
Narva linnapea Aleksei Jevgrafov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Narva linnapea Aleksei Jevgrafov küsib kirjas majandus- ja taristuminister Taavi Aasalt (KE), kellega tuleks tal suhelda Ida-Virumaa arengu teemadel, sest ministeeriumis Ida-Virumaa nõunikuna töötav endine Narva linnapea Tarmo Tammiste ei võta teda jutule.

Jevgrafov kirjutab, et seoses rahvusvaheliste ja Eesti siseriiklike kliimaeesmärkide saavutamisega on muuhulgas oluline Ida-Virumaa, sealhulgas Narva linna, niinimetatud õiglase ülemineku protsessi tagamine.

"Nimetatud protsessi sujumise üheks eelduseks on Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste ja Vabariigi Valitsuse tihekoostöö," lisas ta.

Jevgrafov tõi välja, et kuigi Tarmo Tammiste peab majandusministeeriumi (MKM) Ida-Virumaa nõunikuna oluliseks otsida kohti, kuhu paigutada lähiaastatel sadu miljoneid eurosid Euroopa Liidu õiglase ülemineku fondist põlevkivitööstuse kokkutõmbamise eest, ei õnnestu tal Tammistega kontakti saada.

"Kahjuks väldib hr Tammiste selle teemalisi kokkusaamisi ja arutelusid Narva linnavalitsusega, mistõttu on kahtlus, kas nimetatud teema on tema pädevuses või kas ta omab sel teemal kompetentsi," märkis Jevgrafov.

"Ida-Virumaa suurima omavalitsuse esindajana oleksin tänulik, kui annaksite mulle teada, kellega MKM teenistujatest oleks kohane nn õiglase ülemineku teemadel kommunikeerida," lisas Jevgrafov veel.

Tammiste: Jevgrafov ei ole mulle kordagi helistanud

Tarmo Tammiste vastas Jevgrafovi väidetele ja ütles, et soovi kontaktiks ei ole tulnud.

"Kahtlemata on väga raske kellegagi ühendust saada, kui sa sa seda ise ei tee. Võin täie vastutusega öelda, et linnapea A. Jevgrafov ei ole mulle kordagi helistanud ega ka mitte mailile kirjutanud ja kohtumisettepanekuid teinud," kommenteeris Tarmo Tammiste.

"See oli kusagil augustis, kui kohtusime juhuslikult Myfitnessi spordiklubi riideruumis ja linnapea ütles, et oleks vaja kohtuda ja arutada Narva arenguid puudutavaid küsimusi seose ÕÜK koostamisega. Vastasin , et helistame ja lepime kokku - kõnet pole olnud," lisas Tammiste.

"Kõige kummalisem on see ,et hr. Jevgrafov on ainus inimene, kes minuga ühendust võetud ei saa ja on on nüüd otsustanud oma saamatust kõigile demonstreerida. Tema kiri meenutab mulle situatsiooni lasteaiast või koduhoovist, kus väike poiss kaebab isale, et teised temaga ei mängi. Ootan endiselt linnapea kõnet või maili, millal ta minuga kohtuda soovib," ütles Tammiste veel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: