Venemaa rajab Sudaani mereväebaasi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vene sõjalaevad Peterburis. Autor/allikas: SCANPIX / Xinhua

Venemaa valitsus kiitis heaks ettepaneku sõlmida Sudaaniga leping selle rannikule Punase mere äärde Vene mereväebaasi rajamiseks.

Venemaa ja Sudaan on sellekohast ettepanekut varasemalt juba arutanud, vahendas Vene õigusinfo portaal.

"Sudaani Vabariik väljendab oma nõusolekut Venemaa Föderatsiooni ettepanekule rajada Sudaani territooriumile materiaal-tehnilise varustuse punkt, aga ka arendada ja moderniseerida sealset taristut, et seal oleks võimalik Vene sõjalaevastiku aluseid remontida, täiendada nende varusid ja pakkuda laevameeskondadele puhkamisvõimalusi," öeldakse kahe riigi vahel juba varasemalt sõlmitud eelkokkuleppes.

Plaani kohaselt saaks Venemaa õiguse tuua Sudaani rajatavasse baasi ka tuumajõul liikuvaid laevu. Baasi personali maksimaalseks suuruseks oleks 300 inimest.

Korraga tohiks Venemaa baasis hoida kuni nelja sõjalaeva ning tuumareaktoriga sõjalaevade baasi tulekul peab järgima kõiki tuumaohutuse ja keskkonnakaitse nõudeid.

Kokkuleppega plaanitakse anda Venemaale õigus mereväebaasi hoida Sudaanis 25 aastat ning edaspidi selle kohalejäämist kümne aasta kaupa pikendades. Venemaa saab baasi rajamiseks Sudaanil maatüki.

Samuti lubab Venemaa varustada Sudaani relvastuse ja sõjatehnikaga, et üles ehitada Vene mereväebaasi õhukaitse.

Venemaa ja Sudaan sõlmisid esimese kokkuleppe kahe riigi sõjalaevastike vastastikest visiitidest ja koostööst juba 2018. aastal.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: