Terviseamet hakkas Tallinna õpetajaid testima

Koroonaviiruse testimine
Koroonaviiruse testimine Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Terviseamet alustas Tallinna koolide õpetajatele koroonatestide tegemist, kokku peab testi tegema 4000 õpetajale.

Proovide võtmine on juba käimas ning testimine käib koolide kaupa, ütles ERR-ile terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepp. Õpetajaid on pealinna koolides kokku ligikaudu 4000.

Kohustuslikus korras pole siiski kavas õpetajaid testida, sest testimine on vabatahtlik, märkis Kingsepp.

Praegu on plaanis testida vaid Tallinna koolide õpetajaid, proove ei võeta pealinna lasteaedade õpetajatelt. Samuti pole plaanis testida kooliõpetajaid mujal Eestis.

Terviseamet: kõrge nakatumisohuga huvitegevus kolmeks nädalaks pausile

Terviseameti hinnangul tuleb praeguses olukorras Tallinnas ja Harjumaal tõsiselt kaaluda kõrgema nakkusriskiga huvihariduse ja huvitegevuse ajutist piiramist.

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma sõnul levib koroonaviirus rohkem nende tegevustega, kus inimesed kinnistes ruumides kas valjusti räägivad, laulavad või näiteks mõnda puhkpilli mängivad.

Terviseamet soovitab üldhariduse jätkuva toimimise nimel panna kolmeks nädalaks pausile suuremat nakkuselevikut soodustav huvitegevus, nagu koori- ja orkestriproovid.

"Näiteks kooris laulmise puhul eritab õpilane rohkem viirust kui koolitunnis istudes. Huvihariduse osaline piiramine Tallinnas ja Harjumaal on praegu vajalik, et säilitada koolivõrgu toimimine tervikuna," märkis Härma.

Harjumaa koolivõrgu olukorrast parema ülevaate saamiseks testib terviseamet käesolevalt juba kõiki Tallinna haridusasutuste töötajaid, kes on selleks eelnevalt soovi avaldanud. Peale testimiskokkuvõtete selgumist otsustavad terviseamet ja Tallinna linnavalitsus koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga, milliseid täiendavaid meetmeid on õpetajate ja õpilaste kaitsmiseks vajalik rakendada.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: