Video: presidendi pressikonverents pärast riigikaitse nõukogu

{{1605501900000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

President Kersti Kaljulaidi kutsel kogunes esmaspäeval kaitseministeeriumis riigikaitse nõukogu, et arutada Eesti valimissüsteemi ja liitlassuhteid Ameerika Ühendriikidega. Presidendi antud pressikonverentsi sai jälgida otsepildis portaalis ERR.ee.

Kaljulaid otsustas riigikaitse nõukogu kokku kutsuda 8. novembril, pärast seda, kui rahandusminister, EKRE esimees Martin Helme ja toonane siseminister Mart Helme seadsid kahtluse alla Eesti e-valimiste ja viimaste riigikogu valimiste ning Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste aususe. Mart Helme teatas päev pärast oma sõnavõttu, et astub siseministri kohalt tagasi.

Riigikaitse nõukogu on nõuandvaks organiks presidendi juures ning nõukogu istungid toimuvad vastavalt vajadusele. Nõukogu koosseisu kuuluvad riigikogu esimees, peaminister, riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees, riigikogu väliskomisjoni esimees, välisminister, kaitseminister, rahandusminister, siseminister, justiitsminister, majandus- ja taristuminister, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister ning kaitseväe juhataja.

Nõukogu arutab riigikaitse seisukohalt olulisi küsimusi ja avaldab nende kohta arvamust.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: