Tallinna jõuluturg siiski toimub, aga väiksemana

Foto: Minupilt.err.ee/Simo Sepp

Tormituule tõttu lükkus edasi jõulukuuse püsti ajamine Tallinna Raekoja platsil. Jõuluturg avatakse järgmisel nädalal ja paigas on ka tavapärased kioskid, ehkki neid on vähem kui eelmistel aastatel. Jõuluprogramm laieneb Raekoja platsilt vanalinna vaateakendele, Eesti rahvakunsti ja käsitöö liidu kauplustesse ning vanalinna restoranidesse.

Raekoja platsile tulevad siiski müügimajakesed. 10 aastat Tallinna jõuluturul osalenud Eveli Apri müüb ka tänavu kohalike väiketootjate tehtud maiust. Tema pole nõus sellega, et kui pole välisturiste, on jõuluturg surnud.

"Mis jutt see nüüd on? Mina võin küll öelda 10-astase kogemusega, et meil on täitsa pooleks. On eesti kliendid ja aasta lõpu poole jah, vajub ära - siis on tõesti palju turiste olnud," rääkis Apri.

Tänavune jõuluturg Raekoja platsil on väiksem tavapärasest - üheksa kioski, 30-40 müüjat. Tulemata jääb enamus külaliskauplejaid. Uustulnuk on kultuurikiosk, kus müüakse Eesti disaini, muusikat ja raamatuid.

Tallinna jõuluturu perenaine Maive Nahksepp ütles, et sealt on kirjandust võimalik osta lausa autogrammidega ja kohtuda ka raamatute autoritega.

Tallinna linn üritab jõulumeeleolu viia ka Raekoja platsist kaugemale tehes koostööd rahvakunsti ja käsitöö liidu ning muude vanalinna ettevõtjatega.

Tallinna Kesklinna linnaosa vanem Monika Haukanõmm ütles, et igal nädalavahetusel on plaanis ka erinevad programmid.

"Näiteks muusikalised aknad, laulvad-tantsivad aknad, meil on olemas terve tänav kui kunstigalerii, rahvakultuuri nädalavahetus," loetles ta.

Jõuluturg avatakse 27. novembril, kui kioskid on püsti ja kuusk ehitud. Kuusk jäi täna tuule tõttu toomata - see saabub Raekoja platsile plaanide kohaselt laupäeval.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: