EKRE saadik esitas eelnõu presidendi otsevalimiseks

Kalle Grünthal.
Kalle Grünthal. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) parlamendisaadik Kalle Grünthal esitas riigikogule eelnõu panna kevadel lisaks abielu küsimusele rahvahääletusele ka presidendi otsevalimise küsimus.

Grünthal esitas neljapäevasel riigikogu istungil parlamendile eelnõu panna 2021. aasta 18. aprillil korraldatavale rahvahääletusele järgmine muu riigielu küsimus "Kas president peab olema Eesti rahva poolt valitav?"

Täpse sõnastusena tõi Grünthal välja "Kas president peab olema Eesti rahva poolt valitav?" ja lahtrid vastusevariantidega "Jah" või "Ei".

"Tsiteerides Neil Armstrongi, on see suur hüpe, väike samm minule, kuid suur hüpe kogu Eesti rahvale tema arengus. Rahvahääletust ei maksa karta," ütles Grünthal.

Valitsuskoalitsioon on leppinud kokku, et korraldab 2021. aasta 18. aprillil rahvahääletuse küsimusega "Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?".

Küsitluse toimumist lubavad takistada Sotsiaaldemokraadid, kes plaanivad esitada eelnõule sellises mahus muudatusettepanekuid, et riigikogu ei jõuaks neid läbi hääletada. Koalitsioonierakonnad veel ei oska öelda, kuidas täpselt sellele tegevusele vastata.

Opositsiooni muudatusettepanekutest mööda pääsemiseks on pakutud võimalusena riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmist, muudatusettepaneku liitmist teise eelnõu külge ja teise eelnõuga ühendamist.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: