Kell 14.05 "Reporteritund": Puhas joogivesi ja reovee käitlemine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vikerraadio teisipäevases "Reporteritunnis" tuleb juttu puhtast joogiveest ja reovee kohtkäitlusest Eesti hajaasustuse majapidamistes. Keskkonnaministeeriumi tellimusel valminud uuring hajaasustusega piirkondade kaevude kohta näitas, et vaid kolmandikus uuritud kaevudest vastas joogivesi kõigile kvaliteedikriteeriumitele.

Millised on joogivee halva kvaliteedi põhjused? Kuidas oma reovee ebakvaliteetne käitlemine mõjutab inimeste endi ja naabrite joogivett? Mida tuleks teha, et joogivesi oleks puhas ja reovesi õigesti käideldud? Millises seisukorras on kohtkäitluse lahendused meie majapidamistes? Milline roll on sellel teemal riigil ja kohalikel omavalitsustel?

Stuudios on keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõunik Liisi Arm ja keskkonnauuringute keskuse peaspetsialist Vallo Kõrgmaa ning kommentaari annab Haljala valla planeerimis- ja keskkonnaspetsialist Kuldar Pärn. Saatejuht on Kristo Elias.

"Reporteritund" algab Vikerraadios teisipäeval kell 14.05.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: