Jaemüüjatel läks tänavu oktoobris mullusest paremini ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Oktoobris suurenes muu hulgas mootorikütuse jaemüüjate müügitulu
Oktoobris suurenes muu hulgas mootorikütuse jaemüüjate müügitulu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu selle aasta oktoobris 665 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades 6 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul suurenes oktoobris müügitulu nii mootorikütuse jaemüüjatel kui ka toidu- ja tööstuskaupade poodides. "Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasvas neist kolmest enim ehk 7 protsenti. Müük suurenes kõigil tegevusaladel, v.a muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajades)," lisas Tiigiste.

Tööstuskaupade poodidest suurenes müügitulu kõige rohkem ehk 13 protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade, lillede, istikute ja muuga.

Müügitulu suurenes veel 11 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 8 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 6 protsenti kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil), 3 protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 1 protsent apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müügitulu kasvas eelmise aasta oktoobriga võrreldes 5 protenti ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 6 protsenti.

Septembriga võrreldes suurenes oktoobris jaekaubandusettevõtete müügitulu 4 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv 1 protsent.

Selle aasta esimese kümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3 protsenti.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu Autor/allikas: Statistikaamet

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: