Transpordi ühendametit asub juhtima Kaido Padar

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaido Padar Autor/allikas: Hanna Samoson /ERR

Veeteede ameti, maanteeameti ja lennuameti liitmisel loodava transpordiameti juhiks saab Kaido Padar, kelle palk on 7500 eurot kuus.

Varem on Padar juhtinud AS-i Eesti Talleks, ettevõtet TS Laevad, olnud juhtkonna liige Eesti Postis, töötanud riigikantseleis, Tallinna linnavalitsuses ja rahvusooperis. Viimased aastad juhtis Padar ka riigi osalusega ettevõtete nõukogude nimetamiskomiteed.

Padari ametisse nimetanud majandus- ja taristuminister Taavi Aas tõi plussina välja Padari pikaaegse kogemuse juhina nii avalikus- kui erasektoris.

"Hindan väga tema võimet käivitada uusi keerulisi ettevõtmisi, innustada inimesi ja viia ellu visioone. Tal seisab ees väga suur töö, et ühendada kolm senist olulist transporti reguleerivat ametit ühtseks tervikuks, kaotamata fookust üheltki valdkonnalt."

Padari sõnul on tema esmane ülesanne viia lõpuni ametite ühendamine. "Eelkõige pean oluliseks kolme suunda. Esiteks vaatame tulevikus järjest enam, kuidas efektiivistada inimeste ja kaupade liikumist koos ja erinevatel transpordiliikidel. Teiseks peame astuma väga kiireid samme rohelise liikuvuse suunas. Ja kolmandaks peab olema tagatud inimeste ohutus, kasutades nii taristu arendamist kui infotehnoloogia pakutavaid võimalusi," rääkis Padar.

Veeteede ameti, maanteeameti ja lennuameti liitmisel tekkiv transpordiamet alustab tööd 1. jaanuaril tuleval aastal. Samal ajal asub tööle ka Padar.

Ametite liitmine võimaldab planeerida merenduse, lennunduse ja maantee arengut transpordiliikide üleselt kogu liikuvuse vaates.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: