Otse kell 11: Kaalep, Kattago ja Danilov strateegiast "Eesti 2035"

Riigikogu Toimetised
Riigikogu Toimetised Autor/allikas: ERR

Kolmapäeval kell 11 esitletakse Toompeal Riigikogu Toimetiste (RiTo) uut numbrit, mis põhiosas on pühendatud strateegiale "Eesti 2035", mis peale pikka koostamisprotsessi on jõudnud riigikokku arutamiseks. Strateegiat käsitlevas paneeldiskussioonis arutlevad Riigikogu Toimetiste peatoimetaja Tiina Kaalep, riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago ning Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Kell 11 algavat esitlust saab jälgida otsepildis portaalis ERR.ee.

RiTo värskes numbris analüüsitakse strateegia erinevaid aspekte ja selle võimalusi saada Eesti arenguveduriks järgmiseks 15 aastaks. Ajakirja avaessee on mõttekoja Praxis juhi Tarmo Jüristo sulest, kes rõhutab planeerimisel suure pildi vaatamise olulisust.

"Kuigi levinud tarkusetera järgi on ka halb plaan parem kui plaani puudumine, on praeguse riikliku strateegilise juhtimise suhtes kriitilised sisuliselt kõik osapooled, kavandajatest elluviijateni," arutleb oma essees Jüristo.

Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago käsitleb strateegilist planeerimist kui protsessi ja "Eesti 2035" strateegiat lähemalt. Strateegia rahalisest tähendusest ja võimalustest soovitut piisavas mahus finantseerida kirjutab rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantsler Sven Kirsipuu. Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk analüüsib strateegia ambitsioone hariduse ja tööturu võtmes.

Strateegiale on pühendatud ka RiTo traditsiooniline poliitikute vestlusring, milles seekord osalesid Riina Sikkut (SDE), Jaak Valge (EKRE), Helir-Valdor Seeder (Isamaa) ja Erki Savisaar (Keskerakond).

Lisaks fookusteemat puudutavatele artiklitele leiab RiTo uuest numbrist Silvia Kaugia analüüsi Eesti elanike ja kohtunike suhtumisest lähisuhtevägivalda ning Diana Marmoti artikli Balti riikide ühisest julgeolekupoliitikast. Ajaloolise ülevaate viiepallise hindamissüsteemi arenguloost Eesti koolihariduses annab Einar Vära ning Silva Kirsimägi käsitleb abipolitseinike õiguslikku vastutust.

Järgmine RiTo number ilmub 2021. aasta juunikuus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: