Soome Olkiluoto tuumajaama teine reaktor käivitatakse järgmise nädala lõpul

Olkiluoto tuumaelektrijaam.
Olkiluoto tuumaelektrijaam. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Soome Olkiluoto tuumaelektrijaama teine reaktor lülitatakse vooluvõrku tagasi järgmise nädala, ehk 51. nädala lõpul, teatas pühapäeval tuumaenergia ettevõtte Teollisuuden Voima (TVO).

TVO-st öeldi laupäeval uudisteagentuurile STT, et häireolukorra tõttu suletud reaktor käivitatakse ja lülitatakse vooluvõrku tagasi järgmise nädala pühapäeva ja esmaspäeva vahelisel ööl.

TVO teatel on elektrijaama käivitamiseks vaja kiirgusohutuskeskuse (STUK) luba. Enne käivitamist tehakse reaktorile hoolikas kontroll, hooldus- ja parandustööd ning veendutakse süsteemi toimimises.

Olkiluoto teine reaktor eraldati vooluvõrgus neljapäeval, 10. detsembril, veidi pärast lõunat toimunud häire tõttu. TVO andmetel tekkis häireolukord, kui reaktori jahutusvee puhastussüsteemi jõudis tavapärasest soojemat vett.

Häireolukorra tase hinnati rahvusvahelise tuumajaamade ja reaktiivsete juhtumite skaalal kategooriasse null, mis tähendab, et häireolukorral polnud tuuma- või kiirgustaseme ohutuse osas tähtsust.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: