Koroonavaktsiinide säilitamistingimuste loomiseks kulub 190 000 eurot

Vaktsineerimise korraldamine vajab investeeringuid.
Vaktsineerimise korraldamine vajab investeeringuid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus eraldas COVID-19 vaktsiini käitlemise süsteemi, külmaahela hoidmise ja preparaatide kvaliteedi säilitamise ning riknemise vältimise korraldamiseks 187 740 eurot.

Optimistliku stsenaariumi järgi võib vaktsiinitarne Eestisse alata veel detsembrikuu viimastel päevadel, kuigi tõenäolisem on vaktsiinide jõudmine terviseameti kesklattu jaanuari alguses. Sel juhul algab vaktiinide jagamine immuniseerimise läbiviijatele jaanuari esimestel nädalatel.

Et tagada vaktsiinide ohutu logistika ja säilitamine, peab terviseamet olema vajalike seadmete ja tarvikutega varustatud jaanuari alguseks. Hanked põhivara soetamiseks on nüüdseks läbi viidud ning jaanuari alguseks on terviseamet vaktsiinide vastuvõtmiseks kesklattu ja vaktsineerimisega alustamiseks valmis.

Valitsuse eraldatud ligi 190 000 eurost 83 000 läheb tingimuste loomiseks vajalikeks investeeringuteks, et soetada universaalkülmikud (temperatuurivahemik -10 kuni -86 kraadi) ja ultrasügavkülmikud (-50 kuni -86 kraadi).

Ülejäänud raha kulub termokastide, temperatuuri-niiskuse logerite, kuivjää, soolalahuse, süstalde-nõelte ja CO2 andurite peale (et tagada hästi ventileeritud ruum kesklaos).

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: