Politsei pidi pühade ajal tegelema joobes juhtide ja lähisuhtevägivallaga

Foto: ERR

Jõulupühade ajal on politsei pidanud kinni rohkem joobes juhte kui tavapäraselt ning rohkem on olnud ka lähisuhtevägivalda. Päästjate jaoks on aga jõuluaeg olnud rahulik.

Tallinna vanalinn oli laupäeva õhtupoolikul rahvast täis ja politseipartullid jälgisid olukorda.

Vabas õhus maski kandma ei pea. Küll aga tuli politseil seekordsete jõulude ajal aidata terviseametit ning kontrollida maskikandmise nõude täitmist kaubanduskeskustes, tanklates, kirikutes ja mujal kokku 450 kohas.

Politsei hinnangul kannab enamus inimestest maski, kuid kahe päeva jooksul siiski jagati 1000 maski neile, kel seda kaasas polnud. 

"Kui inimene ei soovi maski vastu võtta, ta ei soovi seda kanda siis palume kauplusest lahkuda Ja kui inimene kauplusest ka lahkuda ei taha ja jätkab oma rikkumist siis tema andmed edastame me Terviseametile," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Tago Trei.

Kahe päeva jooksul tabas politsei rohkem kui 60 joobes sõidukijuhti. Probleeme oli ka lähisuhtevägivallaga.

"Lähisuhtevägivalla juhtumeid on olnud ligi 90 nende pühade jooksul. Võib öelda, et rohkem kui tavapäraste päevade jooksul," lisas Trei.

Päästeametile olid jõulud rahulikud. Päästjatel tuli näiteks eemaldada teedele kukkunud puid.

"Oli jääga seotud sündmusi, kus kukkus näiteks koer läbi jää ja teises kohas sõideti ATV-ga jääl ja ATV kukkus läbi jää. Ja oli ka paarkümmend väikest tulekahju," rääkis päästeameti vastutav korrapidaja Toomas Kääparin.

Aastavahetuseni pole enam palju aega. Päästeamet soovitab olla ettevaatlik lahtise tulega, Kääparin kutsub inimesi üles toast lahkudes kindlasti küünlaid kustutama.

Politsei soovitab autojuhtidel istuda rooli kaine peaga ja jälgida ilmastikuolusid.

"Vahepeal meil siin päeva peale sulatab ja sajab vihma ja öösel külmetab. Ehk siis alati ei pea piirkiirusega sõitma, tuleb sõita vastavalt ilmasikuoludele. Oleme ka ise väljas seda jälgimas," sõnas Trei.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: