Iisraelis on koroonavaktsiini saanud rohkem inimesi kui on olnud nakatunuid

Koroonaviiruse vastane vaktsineerimine Iisraelis
Koroonaviiruse vastane vaktsineerimine Iisraelis Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Iisraelis on koroonaviiruse vastu mõne päevaga vaktsineeritud juba 495 000 inimest, epideemia algusest on viirusega nakatunute koguarv samas 407 285 inimest.

"Koroonaviiruse vastu on vaktsineeritud rohkem iisraellasi, kui on olnud nakatumisi haiguspuhangu algusest," teatas Iisraeli tervishoiuminister Yuli Edelstein.

Sel esmaspäeval vaktsineeriti koroonaviiruse vastu üle 115 000 Iisraeli kodaniku.

Iisraelis on vaktsineeritud koroonaviiruse vastu veerand 70-79-aastastest, 20 protsenti 60-69-aastastest, 18 protsenti 80-89-aastastest ja 11 protsenti 90- aastastest ja vanematest kodanikest.

Teisipäevaks oli kõige rohkem vaktsineeritud koroonaviiruse vastu Tel Avivis - 27 000, järgnesid Jeruusalemm, Haifa, Petah Tikva ja Holon.

Tervishoiuministri asetäitja Yoav Kisch lisas, et Iisrael plaanib järgmiste nädalate jooksul vaktsineerida kõik riskirühmad.

Iisraeli riikliku tervisekindlustuse ameti peadirektori Sigal Regev Rosenbergi sõnul on koroonaviiruse vaktsiinide varud vähenenud, kuid tõenäoliselt probleem laheneb. "Me ei saanud korrektset teavet ja peame tempot aeglustama, peame vaktsineerimist rohkem kooskõlastama," lisas Rosenberg.

"Tervishoiuministeerium töötab koos peaministriga selle nimel, et järgmisel kuul Iisraeli saabuvate koroonaviiruse vaktsiinide arvu suurendada, et jätkata massilist vaktsineerimiskampaaniat," ütles Edelstein.

Iisraeli tervishoiuministeeriumi teatel on Iisraelil umbes 3,2 miljonit Pfizer/BioNTechi vaktsiini doosi ja sel nädalal peaks neid juurde tulema veel 600 000.

Iisraeli valitsus plaanib järgmise pooleteise kuu jooksul vaktsineerida 2,25 miljonit kodaniku.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: