Iisrael plaanib vaktsineerida 100 000 inimest päevas

Vaktsineerimine Jeruusalemmas Pais Arena spordikompleksis üles seatud tervisepunktis.
Vaktsineerimine Jeruusalemmas Pais Arena spordikompleksis üles seatud tervisepunktis. Autor/allikas: SCANPIX /ZUMAPRESS.com

Lõppeva nädalal vaktsineerimist alustanud Iisraelis oli nädalavahetuseks vaktsineeritud juba üle 200 000 inimese ning riik on seadnud sihiks vaktsineerida päevas 100 000 inimest.

Reedeks oli riigis vaktsineeritud ligi 210 000 inimest, ütles tervishoiuminister Yuli Edelstein ajalehele The Jerusalem Post. Esmajärjekorras vaktsineeritakse vanemad kui 60-aastased iisraellased, tervihoiu- ja hooldekodude töötajad,

Kui neljapäeval vaktsineeriti 74 000 inimest, siis Edelstein lubas, et lähipäevil suurendatakse vaktsineerimise mahtu veelgi, et saavutada 100 000 inimese vaktsineerimine päevas.

Samas kaotas Iisrael neljapäeval oma esikoha vaktsineeritute suhtarvu osas: kui juudiriigis oli iga saja elaniku kohta vaktsineeritud 2,4 inimest, siis Bahreinis kasvas see 2,94-le.

Lähipäevil plaanib Iisrael alustada ka õpetajate vaktsineerimist.

Tervishoiuministeeriumi kõrge ametniku sõnul plaanib Iisrael vaktsineerida algava aasta esimese kvartali lõpuks neli miljonit inimest. Immuunsuse saavutamiseks on vaja igale inimesele teha kaks süsti.

Neljapäeval teatas riigi tervishoiuministeerium, et jagab vaktsiinidoosid väiksemaks, tehes viiest doosist kuus, saavutades sellega 20-protsendise kasvu.

Iisraelis oli reedehommikuse seisuga 3958 koroonahaiget, neist 506 inimest oli raskes seisus, 128 kunstliku hingamise aparaadi all. COVID-19 tõttu oli Iisraeli surnud 3171 inimest. 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: