Pärast üht juhtumit on Eesti püsinud kaks nädalat taas gripivaba

Ravim külmetusnähtude leevendamiseks
Ravim külmetusnähtude leevendamiseks Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Möödunud nädalal ei leitud Eestis ühtegi kinnitatud gripijuhtu. Kahe nädala eest registreeritud esimene juhtum on sel talvel jäänud seni ka ainsaks.

Ajavahemikul 21.- 27. detsember pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 1737 inimest, kelles 22 protsenti moodustasid lapsed, teatas terviseamet. Vähenenud pöördumiste numbrite taga on ameti hinnangul eelkõige pikk pühadeperiood. Kõige enam registreeritud pöördumisi oli Tallinnas, Tartumaal, Raplamaal ja Narvas.

Olukord Euroopas

Nii Euroopa gripiseire võrgustiku kui WHO andmetel püsib Euroopa Liidus ja mujal maailmas grippi haigestumise intensiivsus madalal tasemel. Erinevad hügieeni- ja füüsilise distantseerimise meetmed SARS-CoV-2 viiruse leviku vähendamiseks on tugevalt mõjutavad gripiviiruse levikut, nendib terviseamet.

Umbes 30-40 protsendil täiskasvanutel esinevate nn külmetushaiguste põhjuseks on rinoviirused. Rinoviirustele on iseloomulikud aevastamine, nohu, vahel esineb ka valulik kurk. Lastel võivad lisanduda köha ja palavik.

Hingamisteede nakkushaigusi põhjustavad üle saja viiruse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: