Töötasuhüvitist maksti mullu Eestis igale viiendale töötajale

Töötasu hüvitist said möödunud aastal viiendik kõigist töötajatest ja 12,4 protsenti Eesti asutustest. Hüvitiste kogukulu oli 255 miljonit eurot.

Kõige rohkem läks hüvitisi majutus- ja toitlustussektorisse, vahendas "Aktuaalne kaamera". Töötukassa on nüüdseks teinud ka taotlustele järelkontrolli ja tagasinõuded esitati 553 ettevõttele enam kui 811 000 euro ulatuses.

Töötukassa juhtkonna hinnangul on töötasuhüvitis aidanud peatada tööpuuduse kasvu. Töötukassa hüvitab tänavu tööjõukulud Harjumaa ja Ida-Virumaa tööandjatele, kelle tegevus on olnud erakorraliste asjaolude tõttu perioodil 28. detsembrist 17. jaanuarini märkimisväärselt häiritud.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paaveli sõnul suutis töötukassa kevadel kiiresti reageerida tänu sellele, et oldi headel aegadel kogunud piisavad reservid, mis ulatusid peaaegu 900 miljoni euroni.

"Vaatamata erakorralistele väljamaksetele, mis olid töötasuhüvitisega seotud, on meil siiski varuks lisaks eelarvele, mis sellel aastal on peaaegu 800 miljonit, veel 500 miljonit erakorralisteks väljamakseteks," lausus Paavel.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: