Eesti avab järgmisel aastal saatkonna Kenyas

Kenya on tuntud oma liigirikka fauna poolest. Fotol kalekirjakud Nairobi rahvuspargis.
Kenya on tuntud oma liigirikka fauna poolest. Fotol kalekirjakud Nairobi rahvuspargis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Eesti plaanib avada järgmisel aastal oma saatkonna Kenya pealinnas Nairobis. Tegemist oleks teise Eesti saatkonnaga Aafrika mandril, Egiptuses on Eesti saatkond tegutsenud alates 2010. aasta märtsist.

Uue saatkonna loomise plaan selgub kolmapäeval avaldatud Eesti Aafrika regioonistrateegiast aastateks 2020–2030. Lisaks lubatakse strateegias jätkata esindatust Aafrika Liidu juures Etioopias ning lähetada Eesti riiklik ekspert Euroopa Liidu delegatsiooni, eelistatavalt Kenyas.

Samuti kavatseb välisministeerium toetada Eesti diplomaate Euroopa Liidu välisteenistuse Aafrika esindustesse kandideerimisel, tihendada diplomaatide vahetust teiste liikmesriikidega ning suurendada Eesti osalust tsiviilmissioonidel Aafrikas.

Lisaks kavatseb välisministeerium jätkata aukonsulite võrgustiku laiendamist Aafrika riikides.

Strateegias nähakse ette ka mitmesuguse koostöö edendamist Aafrika riikidega ja ärivõimaluste edendamist Eesti ettevõtetele, keskendudes peamiselt digiteemadele ja rohepöördele. "Partnerluse arendamisel keskendub Eesti riikidele, kus on saavutatud e-riigi ülesehitamiseks vajalik alustase," öeldakse strateegias.

Lisaks lubab Eesti jätkata osalemist sõjalistel operatsioonidel Saheli piirkonnas ning suurendada osalust tsiviilmissioonides Aafrikas.

Strateegia kokkuvõttes märgitakse, et selle koostamisel tõusis esile regionaalse lähenemise vajadus.

Seni on Eesti alustanud regionaalse lähenemisega Põhja-Aafrikas: Kairosse rajati 2010. aastal Eesti esimene saatkond Aafrikas ning Alžeeriasse, Marokosse ja Tuneesiasse on akrediteeritud mitteresideerivad saadikud.

Uue strateegiaga laiendab Eesti tegevust ka teistesse Aafrika regioonidesse. Ida-Aafrikas keskendub valdkondadeüleselt eelkõige Kenyale, Lõuna-Aafrikas Namiibiale ning Lääne-Aafrikas on fookuses julgeolekupoliitika eesmärgid ja Mali.

Sahara-taguses Aafrikas on Eestil mitteresideerivad suursaadikud nimetatud Etioopiasse ja Malisse.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: