USA-d laastab sajandi suurim lumetorm

USA-s on sajandi suurim lumetorm
USA-s on sajandi suurim lumetorm Autor/allikas: SCANPIX/AFP/David Ryder

USA-d laastab sajandi suurim lumetorm, mitmetes osariikides on seetõttu massiivsed elektrikatkestused.

USA kesk- ja lõunatasandikke tabas pühapäeval suur talvine torm, mille käigus mitmed osariigid kattusid lume ja jääga, teatas The Wall Street Journal.

"Eeldatavasti ületab torm mõned temperatuuri rekordid," teatas USA ilmateenistus. Sünoptikud prognoosivad, et madalad temperatuurid jäävad mitmetes osariikides vahemikku miinus 20-30 kraadi.

"Ma palun Valgel Majal föderaalse hädaolukorra deklaratsiooni väljakuulutamist. Osariik seisab silmitsi ajalooliselt madalate temperatuuridega, samuti lume ja jäävihmaga, see olukord võib kesta veel mitu päeva," ütles Texase osariigi kuberner Greg Abbot.

Elektrifirma Texas AEP palus klientidel äärmuslike ilmaolude tõttu energiat säästa. Pühapäevase sisuga oli vooluta enam kui 50 000 Teas AEP klienti.

"See saab olema Texase ja texaslaste jaoks väga keeruline aeg. Peame minimaliseerima elektri kasutamist, et vähendada võimalikult palju kannatusi," teatas Abbott.

Virginia osariigis on lumetormi pärast enam kui 220 000 kodu ja ettevõtet ilma vooluta.

New Yorgi osariigi kuberner Andrew Cuomo sõnul on ta suunanud riigiasutusi ette valmistama tuhandete lumesahkade kasutamist ja muud varustust.

"Mõned osariigi piirkonnad võivad näha kuni 50 sentimeetri kõrguses lund, kuid eeldatavasti toob torm ka jääd. See muudab reisimise väga ohtlikuks," teatas Cuomo.

"Pühapäeval tühistati USA-s umbes 2280 lendu, esmaspäeval tühistati vähemalt 1700 lendu," teatas veebilehekülg FlightAware.com

USA lennufirmad on lubanud inimestel lennud ümber broneerida kümnetes linnades üle riigi, kõrgemaid hindu ei pea selle käigus maksma.

USA riikliku ilmateenistuse teatel on torm mõjutanud vähemalt 120 miljoni ameeriklase igapäevast elu.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: