Külma ilma tõttu on ülekoormuse all ka Texase osariigi haiglad

Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Rekordiliselt külma ilma ja lumetormi tõttu on USA-s Texase osariigis tekkinud energiakriis, mille tulemusel on suure koormuse alla jäänud ka kohalikud haiglad.

Arstide hinnangul on praegused ilma- ja taristuprobleemid tekitanud haiglatele suurema surve kui koroonaviirus, vahendab Reuters.

Arst Natasha Kathuria ütles, et võrreldes viirusega on koormus kõvasti suurem. "Seesugused tõrked süsteemis on meid EMO-s ja ka meie oma kodus tugevalt raputanud," lisas ta.

Kuna osariigis napib puhast vett ning esineb kütteprobleeme, siis on paljud tervishoiutöötajad oma kodu asemel ööbinud haiglates. Meditsiiniasutustel on elektrigeneraatorid, mis tagavad töökindluse.

Samas on veepuudus tekitanud ka haiglates suuri probleeme: dialüüsiaparaadid vajavad töötamiseks vett, kõik töötajad ei saa korralikult käsi pesta ning raskem on desinfitseerida opereerimisvahendeid.

Hustonis töötav esmaabiarst Neil Gandhi ütles, et haiglad rügasid reede pärastlõunal pea täiskoormusel. Tema sõnul oli ravile võimalik võtta ainult erakorralist abi vajavaid inimesi.

"Lisaks koroonapandeemiale on olnud see nii patsientidele kui teenusepakkujatele kahekordne trauma," lisas ta.

Muu hulgas on haiglad üles pannud välikäimlaid, piiranud dialüüsiaparaatide kasutamisaega ning on maapiirkondades inimestele olnud ka nn soojenduskeskused, kuhu saab külma eest varju minna.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: