Peaministriuuring: Kaja Kallas tõusis eelistatuimaks valitsusjuhiks

Jüri Ratas andis peaministriameti üle Kaja Kallasele.
Jüri Ratas andis peaministriameti üle Kaja Kallasele. Autor/allikas: Raul Mee

Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i veebruaris korraldatud avaliku arvamuse küsitlusest selgub, et valimisealiste kodanike seas on Reformierakonna juht Kaja Kallas tõusnud eelistatuimaks valitsusjuhiks.

Võrreldes jaanuarikuise küsitlusega on Kallas kogunud juurde 5 protsenti toetust – teda eelistab nüüd valitsuse eesotsas näha 26 protsenti valijatest.

Sama ajaga on Keskerakonda tabanud korruptsiooniskandaali tuules valitsusjuhi ametist lahkunud Jüri Ratase toetus liikunud samavõrd teisele poole. Teda eelistas veebruaris tehtud küsitluses peaministrina näha omakorda 5 protsenti vähem valijaid ehk 23 protsenti küsitletuid üleriigilisest valimist.

EKRE esimeest Martin Helmet näeks peaminsitrina 11 protsenti veebruarikuises küsitluses osalenuist, eriti on tema toetus viimase kuuga kasvanud meeste seas, kus see küündib 17 protsendini.

Esikolmikule järgnevad juba väiksema toetusega Kristina Kallas erakonnast Eesti 200 (kaheksa protsenti) ning sotside esimees Indrek Saar ja Isamaa juht Helir-Valdor Seeder (kolm protsenti),

Turu-uuringute AS-i uuringujuht Karin Reivart ütles kaalukausside asetumise kohta Kallase kasuks, et paar järgmist kuud näitavad, kuidas küsitluse põhikonkurentide toetused uues olukorras settivad. "Statistilisi veapiire arvestades on mõlema erakonnajuhi toetus hetkel samal tasemel ja järgmised kuud näitavad meile, kas Kaja Kallase edumaa suureneb või mitte," märkis Reivart.

Ratase toetus oli Eesti Päevalehe kolme aasta pikkuse uuringu jooksul sedavõrd madal viimati 2018. aasta alguses, kui see kõikus 21–24 protsendi vahel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: