Kallas: olukorra halvenedes pole välistatud rangemad piirangud

Foto: Priit Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallas ütles poliitilises avalduses riigikogu ees, et koroonaviiruse olukord on väga tõsine, kuid samas suureneb ühiskonnas piirangute pärast stress ja väsimus. Kallase sõnul on valitsusele kõige tähtsam näitaja haiglavõrgu võimekus ja olukorra halvenedes ei ole välistatud rangemad piirangud.

Peaminister Kaja Kallas tegi oma poliitilises avalduses ülevaate koroonaviiruse levikuga seotud olulistest arvudest öeldes, et valitsus teeb oma otsuseid mitmeid näitajaid jälgides, millest üks tähtsaimad on haiglavõrgu võimekus.

"Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi Urmas Sule sõnul on Eesti haiglate hetkevõimekus Covid-19 patsientide ravimiseks 755 voodikohta, millest intensiivravi  võimekus on 67 voodikohta," sõnas Kallas.

Pärast kõnet tabas peaministrit küsimuste laviin riigikogu saalist. Esialgu peamiselt EKRE fraktsioonist. Kutse riigikogu ette tulla tegi peaminister Kallasele Isamaa fraktsioon. Selle esimehe Helir-Valdor Seederi on valitsuse sõnumid segased ja riigikogulasi huvitavad mitmed teemad seoses vaktsineerimise, piirangute ja toetusmeetmetega.

Seeder küsis peaministrilt, kas ettevõtetele kehtestatud piiranguid neile ka kompenseeritakse. "Eelmine valitsus ütles alati piirangutega välja alused, mille alusel hakatakse hüvitama teatud piiranguid," märkis Seeder.

"Kindlasti eelmise valitsuse otsused, mis puudutavad palgatoetust, on olnud õiged. Nüüd on küsimus selles, et kas me saame seda teha ka sihitumalt. Seepärast et lihtsalt me ikkagi ei tea, kui kaua see kriis lõpuks kestab ja kui palju meil kokkuvõttes siis raha on. Aga neljapäeval me neid toetusmeetmeid arutame, et seda suunda hoida," rääkis Kallas.

Sotsiaaldemokraadid püstitasid küsimuse, kas praegu kehtestatud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks mõeldud piirangud on adekvaatsed.

SDE fraktsiooni esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on epideemia levik sisenenud uude kasvufaasi ja riskid on kõrged. Tema sõnul ei ole seni langetatud otsused olnud täies kooskõlas teadusnõukoja ettepanekutega.

"Aga kõige lihtsam viis on muidugi öelda, et sulgeme kõik. Aga sellel on jälle teistpidi hind. Teistpidi hind laste hariduse, vaimse tervise, kõik majanduslikud näitajad samamoodi. Kui eesmärk on olnud see, et me hoiame meditsiinisüsteemi võimalikult toimivana, siis kui risk on nendele numbritele, siis loomulikult me peame rakendama rangemaid piiranguid," rääkis Kallas.

Valitsus arutab piiranguid taas homme.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: