Isamaa soovib Tallinna volikogusse korruptsioonivastast komisjoni

Tallinna linnavolikogu
Tallinna linnavolikogu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Neljapäevasel Tallinna linnavolikogu istungil teeb Isamaa fraktsioon ettepaneku moodustada erikomisjon, mille ülesandeks oleks vähendada ja tõkestada korruptsiooniriske Tallinnas.

Uue erikomisjoni tööks oleks välja selgitada Tallinnas esinevad korruptsiooniriskid ning teha ettepanekud nende maandamiseks, ütles linnavolikogu aseesimees ja Isamaa fraktsiooni juht Mart Luik.

Lisaks peaks korruptsioonivastane komisjon algatama vajalikke linnavolikogu määruseid ja otsuseid ning kontrollima nende täitmist.

"Vaja on detailset ülevaadet, miks Tallinn ei ole suutnud korruptsioonivastase strateegia raportis toodud ennetusmeetmeid linnas rakendada ning muudel viisidel korruptsiooni välja juurida. Pärast riskide kaardistamist tuleb ilmnevad probleemkohad lahendada. Normaalne linnajuhtimine toimub korruptsioonivabalt," ütles Luik.

Isamaa fraktsiooni hinnangul viitab see, et Tallinna linnajuhtimise ja Porto Francoga seoses on taaskord üleval korruptsioonikahtlus, süsteemsele veale linnajuhtimises ning suurele korruptsiooniriskile.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: