Isamaale tuli Mart Luige ametivahetus üllatusena

Isamaa logo.
Isamaa logo. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Mart Luige asumine tööle Keskerakonna juhitava Tallinna linnavalitsuse strateegiakeskuse juhina tuli erakonnakaaslastele suure üllatusena. Kuigi Luige nime on varem pakutud ka Isamaa võimaliku linnapeakandidaadina, on see Isamaa piirkonnajuhi sõnul vaid spekulatsioon, mis nüüd kindlasti ei realiseeru.

Kolmapäeval teatas Isamaa juhatuse liige ja Tallinna linnavolikogu palgaline aseesimees Mart Luik, et asub tööle Tallinna linnavalitsuse strateegiakeskuse ettevõtlusdirektorina. Seesugune uudis tuli aga Isamaale üllatusena.

Isamaa Tallinna piirkonna juht Olle Koop ütles ERR-ile, et enne kolmapäeva polnud Luige plaanidest erakonnale midagi teada. Samas väidet, et Luik võis olla erakonna Tallinna linnapeakandidaat, peab Koop kõigest spekulatsiooniks.

"Siiamaani pole Isamaa kordagi seda arutanud, küll aga on plaanis suve alguseks kandidaat välja selgitada. Luige otsus mingeid plaane ei muutnud," ütles Koop.

Ta selgitas, et Isamaal pealinnas meerikandidaatidest puudust ei tule ning Luige karjäärimuutus mõjutas vaid seda, et tema üheks erakonnasiseseks kandidaadiks lihtsalt ei saa.

Seni Tallinna linnavolikogu aseesimehe ja Isamaa fraktsiooni juhina töötanud Mart Luik jääb erakonda edasi, kuid lahkub tegevpoliitikast.

"Aktiivsed inimesed kandideerivadki erinevatele kohtadele ja saavadki sinna. Soovime talle edu uus kohas ja äkki teeb ta seal midagi ka paremaks," sõnas Koop.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: