Valitsus tahab maskikandmise järelevalve tõhustamiseks seadust muuta

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et valitsus kavatseb muuta nakkushaiguste tõrje seadust, tõhustamaks maskikandmise järelevalvet.

"Maskikandmise kohustus on juba kehtestatud, aga järelevalve selle üle võiks olla parem. Me arutasime, et selleks peab muutma nakkushaiguste ennetamise tõrje seadust, et seda rakendada ja valitsuses valitses küll üksmeel, et selle muudatusega tuleb kiiresti edasi minna, et seda saaks jõustada paremini," rääkis Kallas.

Kallas rääkis veel, et kui püstloodis üles minevat viiruskõverat allapoole käänata ei õnnestu, on valitsus sunnitud võtma kasutusele karmimad meetmed.

"Meil on arsenalis alati lõppastmes see, mida teised riigid on teinud ehk täielik liikumise piiramine. Ka õues igasugu kontaktide piiramine," sõnas peaminister.

Kallas loetles praegu tehtud otsused. "Suurendasime järelvalvet piirangute täitmise üle, oleme haiglad viinud valmiduse järgmisele astmele, mis tähendab täiendavate voodikohtade loomist. See kõik on aga tagajärgedega tegelemine. Peame saama nakatumisnäitajad alla. Ma siiski loodan, et saame need mõistusega alla," ütles ta.

Kallase sõnul on praegune olukord keerulisem kui aasta tagasi. Vastuseks küsimusele, kas kõne alla võiks tulla kõrgete nakatumisnäitudega piirkondade, nagu Maardu ja Lasnamäe isoleerimine, vastas peaminister eitavalt, kuna nakatumine on kõrge ka mujal Eestis.

"Ma ei kujuta ette, kuidas saab Lasnamäed ülejäänud Tallinnast isoleerida. Jaanuari algus näitas, et piirangute kehestamine ühele piirkonnale toob kaasa inimeste liikumise ja nakatumise kasvu ka mujal."

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: