Biden: USA lõpetab maist vaktsiinijagamise piirangud

Joe Biden Valgest Majast telepöördumist tegemas.
Joe Biden Valgest Majast telepöördumist tegemas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA president Joe Biden tegi neljapäeval esmakordse telepöördumise, milles rääkis koroonaviiruse pandeemiast, lubades muu hulgas, et maist lõpevad vaktsiinijagamise piirangud ehk kõik täiskasvanud ameeriklased saavad end soovi korral vaktsineerida.

"Me oleme käinud pika, raske ja kannatusterohke tee, kuid lootuseks on tõelist põhjust. Inimesed, ma luban teile. Tunneli lõpus on valgus,"  rääkis Biden.

Asjatundjate hinnangul ei tähendada see, et kõik saavad tähtajal kohe vaktsiinisüsti, kuid vaktsineerimise kuupäeva peaks olema võimalus kõigil kokku leppida. 

Bideni sõnul on administratsiooni eesmärgiks ühtlasi lubada ameeriklastel koguneda juuli alguses koos perede ja sõpradega tähistamaks riigi iseseisvuspäeva, kuid siiski väiksemate koosviibimiste näol. Selleks tuleb ameeriklastel aga käituda vastutustundlikult ja jälgida tervishoiuametnike ettekirjutusi ja kehtestatud piiranguid. See avaldus valmistas paljudele pettumust, kuna loodeti laiemat piirangute lõdvendamise sõnumit.

Paljud osariigid on siiski juba tükk aega tagasi erinevaid piiranguid iseseisvalt kaotanud.

President kutsus kõnes ameeriklasi ühtlasi korduvalt üles laskma ennast vaktsineerida.

"See ei  ole aeg ennast  lõdvemaks lasta. Meil on vaja, et kõik ameeriklased kannaksid maske ja laseksid ennast vaktsineerida"  toonitas Biden.  

"Ajalugu mäletab, et olime silmitsi selle riigi ajaloo ühe kõige karmima ja pimedama perioodiga ning saime sellest üle," kinnitas riigipea.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: