Surnult sündinud lapse vanemad hakkavad saama perehüvitist

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile perehüvitiste seaduse eelnõu, millega hakkavad surnult sündinud lapse vanemad saama sünnitoetust ja vanemahüvitist.

Eelnõu eesmärk on anda lapsevanematele, kelle laps sünnib surnult, turvatunne, et riik hoolib ja toetab ka rahaliselt emotsionaalselt keerulises olukorras. Muudatuse kohaselt makstakse lapsevanemale nii sünnitoetust kui ka laiendatakse vanemahüvitise maksmise võimalusi.

Isadel, kes ei ole kasutanud õigust isa täiendavale vanemahüvitisele ja isapuhkusele enne lapse eeldatavat sünnikuupäeva, tekib õigus isa täiendavale vanemahüvitisele ka pärast lapse surnult sündimist.

Emadel, kellel ei ole õigust sünnitushüvitisele, tagatakse lapse surnult sündimise korral õigus vanemahüvitisele 30 kalendripäeva alates lapse sünnist, seisab eelnõu seletuskirjas.

ERR kirjutas mullu novembris, et seadus kohtleb lapse kaotanud peresid teistega ebavõrdsemalt. ERR-i sekkumise peale tegi sotsiaalkindlustusamet ühe välistuse leinas peredele kättesaadavaks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: