Itaalia tabas luuramiselt Itaalia ja Venemaa sõjaväelase

{{1617189900000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AFP

Itaalia julgeolekujõudude töötajad võtsid luuramises kahtlustatuna kinni kaks sõjaväelast, Vene ja Itaalia oma, teatas kolmapäeval politsei.

Luuramises süüdistatakse Itaalia mereväeohvitseri, kes andis raha eest Vene sõjaväeametnikule üle salajasi dokumente.

2. järgu kapteni auastmes itaallane ja venelane tabati teisipäeval Roomas teolt, ütles politsei.

Karabinjeeride eriüksus nurjas meeste salajase kohtumise, kuid pidas kinni ainult itaallase. Venelane kui saatkonnaametnik pääses tänu diplomaatilisele puutumatusele.

Ajalehe La Repubblica teatel võeti mehed kinni, kui itaallane venelasele dokumente müüs. "Praegu hinnatakse Vene ohvitseri õiguslikku staatust, kuna ta töötas saatkonnas," lisas leht.

Politsei sõnul avastati spioon mereväes pärast pikka uurimist, mida juhtis Itaalia sisejulgeolekuteenistus AISI (Agenzia Informazioni e Sicurezza Interna) ning toetas kaitsejõudude juhtkond.

Itaalia meedia teatel töötas Moskva heaks luuranud Itaalia mereväekapten kaitsejõudude ülema büroos ja tal oli juurdepääs ka NATO dokumentidele.

 Itaalia välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku Roomas Sergei Razovi.

Rooma nõudis kahe Vene ametniku riigist lahkumist.

Itaalia välisminister Luigi Di Maio ütles avalduses, et Rooma esitas Vene suursaadikule ametliku kaebuse ja teavitas teda intsidendiga seotud kahe Vene ametniku koheselt riigist väljasaatmisest. 

Kreml andis teada, et loodab Itaaliaga endiselt hästi läbi saada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil ei ole nende kinnipidamiste põhjuste ja asjaolude kohta teavet. Seda esiteks. Kuid igal juhul loodame, et Venemaa ja Itaalia suhted püsivad positiivsete ja konstruktiivsetena," ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

Juhtum on järjeks teistelegi hiljutistele spioonilugudele Euroopa Liidus. Sel kuul saatis Bulgaaria riigist välja kaks Vene diplomaati ning sedasama tegi Holland detsembris.

Toimetaja: Merili Nael, Astrid Kannel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: