Financial Times: Lõuna-Itaaliast on inimeste väljaränne vähenenud

Lõuna-Itaalia linn Palermo
Lõuna-Itaalia linn Palermo Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Alberto Lo Bianco

Suurbritannia ajaleht Financial Times teatas, et koroonaviiruse epideemiast tingituna on inimeste väljaränne Lõuna-Itaaliast vähenenud.

Eelmisel kümnendil kolis Lõuna-Itaaliast (Mezzogiorno) Põhja-Itaaliasse üle miljoni inimese. Lõuna-Itaalia rahvastik vähenes ajavahemikul 2014-2020 rohkem kui kolm protsenti.

Koroonaviiruse epideemia aga pidurdas aastakümnete pikkust Mezzogiorno väljarände trendi. 2020. aastal vähenes lõunast põhja kolimine vähemalt poole võrra. Samuti vähenes nende inimeste hulk, kes kolisid Lõuna-Itaaliast välismaale.

"Kuigi pikaajalisi järeldusi on veel vara teha, siis koroonaviiruse epideemia on inimeste tööharjumusi põhjalikult muutnud," ütles Rooma LUISS-i ülikooli professor Luca Giustiniano.

"Riigis levib üha enam kaugtöö. See toob endaga kaasa ka mõningaid raskusi. Inimesed tunnevad end eraldatult ja kannatab nende eraelu," lisas Giustiniano.

Hiljuti kolis Lõuna-Itaaliasse tagasi matemaatik Alessandra Ripa. Ripa elas kümme aastat Põhja-Itaalias Milanos. Ta töötas mitmesugustes rahvusvahelistes ettevõtetes veebianalüütikuna. Hiljuti liitus Ripa suure tehnoloogiafirmaga ja tal on võimalik teha kaugtööd. Kaugtöö võimaldas Ripal Milano vahetada  Lõuna-Itaalias asuva  barokkstiilis Lecce'i linna vastu.

"Tundsin juba mõnda aega oma elu suhtes veidi rahulolematust ja hakkasin tundma, et peaksin olema merele ja loodusele lähemal. Pakkisin kümme aastat elu kokku ja kolisin tagasi lõunasse," ütles Ripa.

Giustiniano hoiatas siiski, et Lõuna-Itaalias peab parandama avalikku infrastruktuuri, kui tahetakse lõplikult peatada inimeste lahkumine.

"Euroopa Liidu taastepaketi ja valitsuse plaan Lõuna.Itaalia majanduse elavdamiseks pakuvad ainulaadset võimalust vähendada riigis põhja-lõuna vahelist lõhet," ütles Itaalia territoriaalse ühtekuuluvuse minister Mara Carfagna.

Carfagna sõnul proovitakse kindlasti vähendada Lõuna-itaalia digitaalse infrastruktuuri mahajäämust.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: