Märtsis kerkisid hinnad aasta võrdluses 1,1 protsenti

Enim mõjutas kõige muu hindu elektrihind
Enim mõjutas kõige muu hindu elektrihind Autor/allikas: Elering

Statistikaameti andmetel langes tarbijahinnaindeks märtsis võrreldes veebruariga 0,2 protsenti ning tõusis eelmise aasta märtsiga võrreldes 1,1 protsenti. Mullu märtsiga võrreldes olid kaubad 0,5 ja teenused 2 protsenti kallimad.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Viktoria Trasanovi sõnul mõjutas tarbijahinnaindeksit eelmise aasta märtsiga võrreldes enim kodudesse jõudnud elektri 18,3 protsenti kõrgem hind.

Diislikütus oli 4,7 protsenti odavam ja bensiin 4,5 protsenti kallim. Toidukaupadest kallinesid enim muud jahusegud (13,2 protsenti) ja värske köögivili (10,3 protsenti) ning odavnesid kartul (22,3 protsenti) ja oliivõli (10,3 protsenti), selgitas Trasanov.

Veebruariga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit kõige rohkem kodudesse jõudnud elektri 11,3-protsendine hinnalangus. Suurem mõju oli veel mootorikütuse 3,9-protsendisel hinnatõusul ning toidukaupade hinnamuutustel, kus värske köögivili kallines 19,7 protsenti ja värske kala 19,8 protsenti ning liha ja lihatooted odavnesid 2,4 protsenti.

Haridus- ja lasteasutuste indeksi langus oli tingitud kohalike omavalitsuste otsusest jätta üleriigiliste piirangute olukorras küsimata lasteaia kohatasu.

Tarbijahinnaindeksi muutus Autor/allikas: Statistikaamet

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: