X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kersna: langustrendi aeglustumise tõttu veel leevendusi teha ei saa

{{1618306320000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Nakatumise langustrendi aeglustumise tõttu ei saa veel rääkida piirangute leevendustest, teatas haridus- ja teadusminister Liina Kersna (RE) Vikerraadio saates "Uudis +".

"Me tegime täna otsuse, et me tuleme piirangute leevendamise teema juurde tagasi järgmisel teisipäeval. Ootame nädala veel, et olla kindlad, et see langus on siiski püsiv," ütles Kersna.

"Tänased numbrid näitavad, et langustrend on aeglustunud. Näiteks nakatumise näitajad on langenud 19 protsenti, aga eelmisel nädala 25 protsenti, siin on olnud isegi 30-protsendist langustrendi. Aga täna me näeme, et see langus ei ole enam nii kiire," lausus Kersna.

"Nakatumiskordaja R on vahemikus 0,86-0,91 ja seegi on olnud vahepeal meil madalam kui täna," lisas ta.

Kersna märkis, et kui koroonaviirusesse nakatumise langustrend jätkub, siis loodab valitsus vähemalt väikesed koolilapsed saata pärast koolivaheaega kontaktõppele.

"Vaatame ühe nädala veel, kuidas nakatumisnäitajad on, ja siis teeme lõplikud otsused. Aga see, et 1. kuni 4. klassi õpilased saaksid kontaktõppele pärast koolivaheaega, on täiesti reaalne," rääkis Kersna "Aktuaalsele kaamerale".

Samuti on Kersna sõnul positiivsete testide osakaal võrreldes meie naaberriikidega kõrge.

Nii peaminister Kaja Kallas (RE) kui ka haridusminister soovitavad veeta koolivaheaeg Eestis.

"Ma tahaksin panna kõigile südamele, et palun ärge reisige välismaale siis, kui koolivaheaeg on, sest pärast koolivaheaega me võime näha jälle nakatumise tõusu," ütles Kaja Kallas.

"Me näeme ka tänasest statistikast, et välisriikidest tuuakse kaasa Covid-haigust ja uusi tüvesid. Ja näiteks lisaks Briti tüvele on levimas ka Lõuna-Aafrika tüvi ja sellega peab olema väga-väga ettevaatlik," ütles Kersna.

Kallas märkis, et kui nakatumise langustrend jätkub, on valitsuse prioriteediks avada esmajärjekorras koolides osaliselt kontaktõpe ja leevendada samm-sammult piiranguid välitingimustes sportimisele, treenimisele, huviharidusele.

"Oleme kõigi eestimaalaste ühiste pingutuste tulemusel suutnud nakatumise näitajaid parandada. Me ei saa praegu võtta asjatuid riske, mis võiksid tehtud pingutused nullida ja nakatumised uuesti tõusule viia. Leevendame piiranguid järk-järgult. Kuna oht ei ole möödas, peame ettevaatlikuks jääma ka ilmade soojenedes. Ühiskonnaelu taasavamisel on oluline roll ka aktiivsel vaktsineerimisel," täiendas Kallas.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael, Anne Raiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: