Stockmann soovib parkimismaja kohale rajada 250 korteriga kõrghoone

Stockmann plaanib tänavu müüa oma kaubamaja hoone, nüüd on kaubamaja esitanud linnale uue detailplaneeringu algatamise ettepaneku, mille kohaselt võiks hoone parkimismaja asemele rajada 31-korruselise kõrghoone.

Stockmann plaanib oma Tallinnas asuva hoone käesoleval aastal ettevõtte restruktureerimise osana maha müüa. ERR kirjutas detsembris, et 2016. aastal ehitatud detailplaneering võimaldab ehitada parkimismajale ühe lisakorrusele ja uut kõrghoonet krundile rajada ei luba, kuid ei ole välistatud, et algatatakse uus planeering.

K-Projekt AS esitas Stockmanni esindajana Tallinna linnaplaneerimise ametile detailplaneeringu algatamise ettepaneku, mille eesmärgiks on määrata krundile ehitusõigus kaubamaja hoone laiendamiseks ja määrata lisaks ehitusõigus 31 maapealse ja ühe maa-aluse korrusega äriruumidega korterelamu ehitamiseks.

Planeeringuga lisanduks ligi 31 000 ruutmeetrit brutopinda. Hoonesse planeeritakse 257 korterit ja 425 parkimiskohta. Kõrghoone kõrgus maapinnast on 122 meetrit ja absoluutkõrgus 130 meetrit.

Linna kõrghoonete teemaplaneeringu kohaselt võib Stockmanni krundile kõrghooneid rajada. Siiski on krundile seatud piirangud, mille kohaselt tuleb mitmed ajaloolised osad säilitada.

2016. aastal kinnitatud detailplaneering lubab ka kaubamaja hoonega samal krundil asuva aastaid tühjana seisnud Liivalaia 51 büroohoone lammutada.

Stockmann teatas möödunud aasta lõpul börsile plaanist müüa oma Helsingi, Tallinna ja Riia kaubamajad. Kinnisvaraeksperdid Tallinna kesklinnas asuva hoone müügihinda toona prognoosida ei julgenud.

Stockmanni krundile planeeritava kõrghoone eskiis Autor/allikas: Arhitekt Tarbe OÜ eskiisi kuvatõmmis

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: