Koolivaheajal tavapärasest enam puhkusesihtkohtadesse ei lennata

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tavaliselt on koolivaheaeg perede jaoks populaarne aeg välismaale puhkama lendamiseks. Alanud koolivaheajal Tallinna lennujaamast puhkusesihtkohtadesse tavapärasest rohkem lende ei välju, siiski lennatakse Egiptusesse, Türki ja Hispaania saartele.

"Käesoleval nädalal toimub kokku 10 tellimuslendu, lennud toimuvad Egiptusesse, Türki ja Hispaania saartele. Kui vaadata möödunud nädalat, on tšarterlende isegi paar tükki vähem," rääkis Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Koolivaheaeg Pärgmäe sõnul endaga hüppelist reisijate kasvu kaasa ei too ja inimesed käituvad vastutustundlikult.

"Nendele reisijatele, kes siiski on välismaale suundumas, paneme südamele, et Eestisse naastes tuleb igal juhul teha test juba sihtkohas või kohe riiki saabudes," lisas Pärgmäe.

Valitsus on pannud inimestele südamele, et koolivaheaeg veedetaks tänavu kodumaal, kuna reisides kasvab nakatumise ja uute viirustüvede maale toomise oht.

Haridus- ja teadusminister avaldas möödunud nädalal lootust, et nakatumise langedes saab väikesed koolilapsed saata pärast vaheaega kontaktõppele.  

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: