The Times: piirangutevastane Madridi linnapea valitakse tagasi

Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Luis Soto

Madridi parempoolne linnapea Isabel Diaz Ayuso võidab suure tõenäosusega teisipäeval kohalikud valimised. Ayuso populaarsus on viimastel kuudel kasvanud, kuna ta hoidus koroonaviiruse epideemiast tingitud suurte piirangute kehtestamisest.

"Viimaste uuringute kohaselt saavad Ayuso ja tema partei konservatiivne Rahvaerakond (PP) kolmapäeval kaks korda rohkem hääli kui viimastel valimistel," teatas The Times

Hispaania keskvalitsus on kritiseerinud mitu kuud Ayuso administratsiooni. Madridi linnapea keeldus baaride ja restoranide sulgemisest. Hispaania peaminister on sotsialist Pedro Sanchez. 

Sanchez on viimastel nädalatel aktiivselt sekkunud Madridi valimistesse. Sancheze juhitud sotsialiste (PSOE) toetus on Madridis aga ainult 20 protsenti. Eelmistel valimistel sai partei 27 protsenti häältest.

Madrid ja seda ümbritsev piirkond on koroonaviiruse epideemia tõttu rohkelt kannatanud. Siiski valijad toetavad Ayuso otsust loobuda karmidest piirangutest. 

Ayuso populaarsuse kasvu on kõige paremini näha restoranipidajate seas. Restoranipidajad on välja mõelnud Ayuso nimega toidud ja menüüd. 

Ayuso vastandub tugevalt Sancheze juhitud valitsusele.

"Õigussüsteem, Madridi piirkond, kuningas ja seadus seisavad Sanchezi teel, kes üritab seda riiki tagaukse kaudu muuta," ütles Ayuso.

Valimiskampaanias kasutatakse Hispaania kodusõjast pärit loosungeid.

Ayuso valimisloosung on kommunism või vabadus. Vasakpoolsed väidavad, et valimised toimuvad fašismi ja demokraatia vahel. 

"Madrid ja Ayuso ei saa rääkida kogu Hispaania eest. Siiski Sancheze aktiivne osalemine valimistel saab Ayusol muuta kohalikud valimised kogu valitsuse emotsionaalseks usaldushääletuseks," ütles Madridi Euroopa välissuhete nõukogu juht Nacho Torreblanca. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: