Blinken: USA kaalub täiendavat sõjalist abi Ukrainale

USA välisminister Antony Blinken sõjas Venemaaga langenud Ukraina sõdurite mälestusseina ees.
USA välisminister Antony Blinken sõjas Venemaaga langenud Ukraina sõdurite mälestusseina ees. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA välisminister Anthony Blinken ei välistanud, et Washington võib Ukrainale täiendavat sõjalist abi osutada ja kinnitas, et see küsimus on aktiivselt kaalumisel.

Blinken rääkis teemal meediakanalile Vaba Euroopa/Raadio Vabadus antud usutluses.

"Kaalume, millist täiendavat abi oleks Ukrainale praegu kasulik. Seda lisaks märkimisväärsele sõjalisele abile, mida oleme juba osutanud muu hulgas seadmete osas," ütles välisminister.

Blinken nimetas Pentagoni "Ukraina peamiseks partneriks", kuid ei vastanud saatejuhi küsimusele, kas USA on valmis rahuldama Kiievi taotlust paigutada Ukraina territooriumile raketisüsteemid Patriot.

Ukraina presidendi kantseleiülem Andri Jermak tegi möödunud kuul Ühendriikidele ettepaneku paigutada Ukrainasse raketikompleksid Patriot.

"Ukraina hoiab kaitseliini Venemaa vastu mitte ainult iseenda, vaid kogu lääne nimel. Kuhu aga paigutab USA oma Patriot rakette? Lähimad on Poolas. Need peavad olema siin," ütles Jermak ajakirjale Time.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: